Rubin jamoasining yarim himoyachisi Dmitriy Kabutov Moskva Lokomotiviga qarshi o‘tkazilgan uchrashuvdan so‘ng milliy terma jamoaga taklif olish ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi o‘zini milliy jamoaga chaqirishga umid qilmasligini aytdi. Hozirgi mavsumda Rossiya chempionatida 33 yoshli yarim himoyachi o‘n o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urdi va ikki marta golga uzatma berdi.
Eslatib o‘tamiz, Rossiya milliy terma jamoasi keyingi yig‘inda 10 va 14 oktabr kunlari mos ravishda Eron va Boliviya terma jamoalari bilan do‘stona uchrashuvlar o‘tkazadi. Kabutovning so‘zlariga ko‘ra, u jamoasining muvaffaqiyatlari uchun harakat qilmoqda va milliy terma jamoaga chaqirilish – qo‘shimcha rag‘bat bo‘ladi.
Shu bilan birga, u hozirgi paytda o‘z faoliyatiga e’tibor qaratmoqda va kelajakda imkoniyatlar paydo bo‘lsa, milliy jamoada o‘ynashni istaydi. Futbolchining tajribasi va o‘yindagi samaradorligi jamoa uchun muhim hisoblanadi.

Kabutov не ждёт вызова в сборную России
Полузащитник команды «Рубин» Дмитрий Кабутов высказался о возможности вызова в национальную сборную после матча против московского «Локомотива». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист заявил, что не надеется на вызов в сборную. В текущем сезоне 33-летний полузащитник провёл в чемпионате России десять матчей, забил один гол и отдал две результативные передачи.
Напомним, что сборная России проведёт товарищеские матчи с командами Ирана и Боливии 10 и 14 октября соответственно. По словам Кабутова, он старается ради успехов своей команды, а вызов в национальную сборную стал бы дополнительной мотивацией.
В то же время он сейчас сосредоточен на своей карьере и хочет играть за сборную в будущем, если появится такая возможность. Опыт и эффективность футболиста в игре важны для команды.