Kuzyayev "Rubin"ga yordam berishini ko‘rsatdi
Rubinning yarim himoyachisi Dmitriy Kabutov "Evro-Futbol.ru" nashriga bergan eksklyuziv intervyusida "Lokomotiv"ga qarshi o‘yinda yuzaga kelgan mag‘lubiyat va to‘purarlar kurashi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda ob-havo sharoiti "Rubin" uchun noqulay bo‘lganini aytish mumkinmi, chunki darvozabon Yevgeniy Staver ho‘l to‘pni qo‘lida ushlay olmagan va gol o‘tkazib yuborgan? Kabutovning so‘zlariga ko‘ra, ob-havo barcha uchun bir xil bo‘lgan va u o‘yinga ta’sir qilmagan.
O‘yin durangga yaqin kechgan, ammo ular mag‘lub bo‘lgan. Endi esa bu holatning sabablari o‘rganiladi.
Hakim Shabanhajayning golini bekor qilganda ofsayd borligi haqida savollar tug‘ildimi? Ushbu vaziyatda hakamlar VAR tizimidan foydalangan, demak ofsayd holati mavjud bo‘lgan.
Kabutov o‘sha paytda orqaga qarab turgani sababli, to‘pni kimdan olganini ko‘rmagan, lekin o‘yinchining ofsayddan chiqqani aniq. Yaqinda "Rubin"ga qo‘shilgan Daler Kuzyayev haqida nima deya olasiz?
U CSKAga o‘tishi mumkinligi haqida xabarlar bo‘lgan. Kabutov uning kelishidan hayron qolmaganini aytadi, bugungi o‘yinda esa uning jamoaga yordam berishi aniq ko‘rinib turgan.
U birinchi bo‘limda yaxshi o‘yin ko‘rsatgan va yaxshi fazilatlari borligi sezilgan. Daler ko‘p gol o‘tkazib yuborgan, bu uning o‘yiniga ta’sir qilmaydimi?
Bu uning yanada rivojlanib, jamoaga ko‘proq yordam berishiga ishora qiladi. Kuzyayev jamoaga qanday moslashmoqda?
U jamoa bilan faqat ikki kundan beri birga, shuning uchun bu borada hali aniq xulosa qilish qiyin. Sobiq "Rubin" o‘yinchisi Xvicha Kvaratsxelia "Oltin to‘p" ovoz berishida o‘n ikkinchi o‘rinni egalladi.
Bu haqda nima deya olasiz? Kabutov unga qarshi o‘ynamagan va marosimni kuzatmagan.
Daku Batrakov bilan to‘purarlar ro‘yxatida tenglashdi. Mirlin Alekseydan o‘tishi mumkinmi?
Kabutovning fikricha, u nafaqat buni amalga oshirishi mumkin, balki albatta birinchi o‘ringa chiqadi va to‘purarlar poygasida yetakchi bo‘ladi. Intervyu muallifi Elena Grigorievskaya.

Кузяев продемонстрировал готовность помочь "Рубину"
Полузащитник «Рубина» Дмитрий Кабутов в эксклюзивном интервью изданию «Евро-Футбол.ru» высказался о поражении в матче против «Локомотива» и борьбе бомбардиров. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Можно ли сказать, что погодные условия в этом матче были неудобными для «Рубина», поскольку вратарь Евгений Ставер не смог удержать мокрый мяч и пропустил гол? По словам Кабутова, погода была одинаковой для всех и не повлияла на игру.
Игра была близка к ничьей, но они проиграли. Теперь причины этого будут изучены.
Возникли ли вопросы по поводу офсайда, когда судья отменил гол Шабанхаджаева? В этой ситуации судьи использовали систему VAR, значит, офсайд имел место.
Кабутов в тот момент стоял спиной и не видел, у кого он взял мяч, но очевидно, что игрок был в офсайде. Что вы можете сказать о Далере Кузяеве, который недавно присоединился к «Рубину»?
Ходили слухи о его переходе в ЦСКА. Кабутов говорит, что не удивился его приходу, а в сегодняшней игре было явно видно, что он помогает команде.
Он хорошо сыграл в первом тайме и проявил хорошие качества. Далер пропустил много голов, не влияет ли это на его игру?
Это говорит о том, что он развивается и будет больше помогать команде. Как Кузяев адаптируется в команде?
Он вместе с командой всего два дня, поэтому пока трудно делать точные выводы. Бывший игрок «Рубина» Хвича Кварацхелия занял двенадцатое место в голосовании за «Золотой мяч».
Что вы можете сказать об этом? Кабутов с ним не играл и не следил за церемонией.
Он сравнялся с Даку Батраковым в списке бомбардиров. Может ли Мирлин обойти Алексея?
По мнению Кабутова, он не только может это сделать, но и обязательно выйдет на первое место и станет лидером гонки бомбардиров. Автор интервью — Елена Григорьевская.