Fransuzlar «Oltin to‘p»ni eng ko‘p qo‘lga kiritgan sababi
Lokomotiv jamoasi himoyachisi Jerzino N’yamsi «Evro-Futbol.Ru» sayti uchun bergan eksklyuziv intervyusida Usmon Dembele «Oltin to‘p»ni qo‘lga kiritgani haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U Fransiya futbolining tarixida oltin to‘p sovrinini olgan futbolchilar soni bo‘yicha rekord o‘rnatganini ta’kidladi. Dembele bu mukofotni olgan oltinchi fransuz futbolchisi bo‘ldi.
Suhbat davomida N’yamsi bu yutuqqa erishish sabablari haqida o‘z fikrini bildirdi. Unga ko‘ra, Fransiyada yaxshi futbol akademiyalari mavjud va bu yosh futbolchilarning rivojlanishiga katta hissa qo‘shmoqda.
Ammo keyingi jarayonlar, ya’ni futbolchilarning kattalar darajasiga chiqishi haqida aniq ma’lumotga ega emasligini aytdi. Intervyuda eng kuchli Fransiya terma jamoasi sifatida 1998 yilgi jamoa nomlandi.
Bu jamoa Jahon chempionatida ajoyib natija ko‘rsatgan. Shuningdek, 2006 va 2018 yillardagi terma jamoalar ham kuchli hisoblanadi.
Hozirgi terma jamoa ham juda iste’dodli futbolchilardan tashkil topgan. Agar ular yaxshi o‘zaro tushunish va jamoaviy o‘yin namoyish etsa, katta muvaffaqiyatlarga erishishlari mumkinligi ta’kidlandi.
Eng kuchli fransuz futbolchisi sifatida Zidan nomi tilga olindi. Ekspertlar kelasi yilda «Oltin to‘p»ni eng ko‘p Mbappe olishi mumkinligini aytmoqda.
N’yamsi ham shunga o‘xshash fikrda ekanligini bildirdi. Shuningdek, Parij Sen-Jermen jamoasi mavsumning eng yaxshi jamoasi deb topilganligi haqida so‘ralganda, u bu qarorga to‘liq qo‘shilishini, jamoaning ko‘plab yutuqlarga erishganini qayd etdi.

Причина, по которой французы чаще всего выигрывали «Золотой мяч»
Защитник команды «Локомотив» Жерзино Ньямси в эксклюзивном интервью для сайта «Евро-Футбол.Ру» высказался о том, что Усман Дембеле получил «Золотой мяч». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что во французской футбольной истории установлен рекорд по количеству футболистов, получивших «Золотой мяч». Дембеле стал шестым французским футболистом, удостоенным этой награды.
В ходе беседы Ньямси поделился своим мнением о причинах этого достижения. По его словам, во Франции существуют хорошие футбольные академии, которые в значительной степени способствуют развитию молодых футболистов.
Однако он отметил, что не обладает точной информацией о последующих этапах, то есть о том, как футболисты выходят на взрослый уровень. В интервью самой сильной сборной Франции была названа команда 1998 года.
Эта команда показала выдающийся результат на чемпионате мира. Также сильными считаются сборные 2006 и 2018 годов.
Современная сборная также состоит из очень талантливых футболистов. Было подчеркнуто, что если они проявят хорошее взаимопонимание и командную игру, то смогут добиться больших успехов.
В качестве самого сильного французского футболиста был упомянут Зидан. Эксперты считают, что в следующем году «Золотой мяч» может получить чаще всего Мбаппе.
Ньямси также выразил похожее мнение. Кроме того, когда его спросили о том, что «Пари Сен-Жермен» признан лучшей командой сезона, он полностью согласился с этим решением, отметив, что команда достигла множества успехов.