Musayev: Bugungi o‘yinda futbol kam ko‘rindi
«Krasnodar» jamoasi bosh murabbiyi Murad Musayev «Match TV» telekanaliga «Rostov» jamoasi bilan o‘yindan so‘ng intervyu berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinni qiyin va murakkab deb baholadi. Musayev jamoasi g‘alaba uchun safarga chiqqanini ta’kidladi, ammo o‘yin davomida ko‘p kurashlar, ko‘plab ikkinchi to‘p uchun kurashlar va kuchli emotsiyalar bo‘lganini aytdi.
O‘yin ritmi past bo‘lgan, hakam esa o‘yinning yaxshi kechishiga yordam bermagan. Futbol ko‘rishni xohlaganlarini, ammo bugungi o‘yinda futbol kam bo‘lganini tan oldi.
Natijada jamoa bir ochko bilan cheklanganini va oldinga intilishini bildirdi. Ikkinchi bo‘limda «Krasnodar» to‘psiz o‘ynagan paytlarda raqibning bosimi bo‘lganini, ammo jamoa himoyasida katta muammolar yuzaga kelmaganini aytdi.
Raqibning bir nechta hujumlari bo‘lgan, biroq jiddiy imkoniyatlar yaratilmadi. Musayev «Rostov» yaxshi kurashayotganini, lekin «Krasnodar» ham yuqori bosim ostida o‘ynashda ligada yetakchilardan ekanligini ta’kidladi.
Jamoa kurashishga va o‘yinni nazorat qilishga qodirligini bildirdi, lekin futbol o‘ynashni xohlaganini qayd etdi. 60-daqiqada maydonga tushgan o‘yinchilar — Batchi, Krivtsov, Paltsev va Kozlovdan faoliyatni oshirish, to‘pni pastga tushirish va orqaga qarab ochilish vazifalari berilganini aytdi.
Har bir o‘yinchining alohida topshirig‘i borligini va ularni batafsil tushuntirishni istamaganini bildirdi. Musayev keyingi o‘yinlarda gollar bo‘lmasligi haqida gapirar ekan, hozircha bu muammo emasligini, kuchli raqiblar — «Zenit» va «Rostov» bilan o‘ynash qiyinligini ta’kidladi.
Jamoada jarohat olgan futbolchilar borligini, ammo mavjud o‘yinchilar bilan kurashishni davom ettirishlarini va g‘alaba uchun harakat qilishlarini ma’lum qildi.

Мусаев: В сегодняшней игре футбол был малозаметен
Главный тренер команды «Краснодар» Мурад Мусаев дал интервью телеканалу «Матч ТВ» после матча с командой «Ростов». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он оценил игру как сложную и трудную. Мусаев подчеркнул, что команда приехала за победой, однако в ходе матча было много борьбы, множество единоборств за второй мяч и сильные эмоции.
Ритм игры был низким, а судья не способствовал хорошему проведению матча. Он признал, что хотели видеть футбол, но в сегодняшней игре футбола было мало.
В итоге команда ограничилась одним очком и выразила стремление двигаться вперёд. Во втором тайме, когда «Краснодар» играл без мяча, была давление соперника, но серьёзных проблем в обороне не возникло.
У соперника было несколько атак, однако серьёзных возможностей создано не было. Мусаев отметил, что «Ростов» хорошо борется, но «Краснодар» также является одним из лидеров лиги по игре под высоким давлением.
Команда способна бороться и контролировать игру, но при этом хочет играть в футбол. Игрокам, вышедшим на поле на 60-й минуте — Батчи, Кривцову, Пальцеву и Козлову — были даны задачи активизировать игру, опускать мяч вниз и открываться назад.
У каждого игрока есть отдельное задание, и он не стал подробно их объяснять. Мусаев, говоря о том, что в следующих матчах голов может не быть, отметил, что пока это не проблема, и подчеркнул, что играть с сильными соперниками — «Зенитом» и «Ростовом» — сложно.
В команде есть травмированные игроки, но они продолжат бороться с имеющимися футболистами и стремиться к победе.