O‘Xara: "Chelsi" tajribasiz futbolchilarni sotib oldi
Sobiq ingliz futbolchisi Jeymi O’Xara "Chelsi" jamoasidagi muammolar haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Shanba kuni "ko‘klar" o‘z maydonida "Brayton"ga 1:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Premer-liga musobaqasining oxirgi uchta o‘yinida Enzo Mareski boshchiligidagi jamoa atigi bitta ochko jamg‘ardi.
O’Xara so‘zlariga ko‘ra, doim "Bu yosh jamoa, vaqt kerak" deb aytiladi. Ammo ilgari "Chelsi" doim g‘alaba qozonardi va klubning o‘ziga xosligi bor edi.
Yosh tarkibni doimiy ravishda oqlab bo‘lmaydi, chunki bu o‘yinchilarni klub o‘zi xarid qilgan va ular tajribasiz. Hozirda "Chelsi" Premer-liga turnir jadvalida oltita turdan so‘ng sakkizinchi o‘rinni egallab turibdi va jami sakkiz ochko to‘plagan.
Jamoaning holati va natijalari muxlislar va mutaxassislar orasida muhokama qilinmoqda. Jamoa o‘z o‘yinini yaxshilashi va yuqori o‘rinlarga ko‘tarilishi uchun jiddiy ish olib borishi zarur.

O‘Xara: "Челси" купил неопытных футболистов
Бывший английский футболист Джейми О’Хара высказался о проблемах в команде "Челси". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В субботу "синие" на своем поле проиграли "Брайтону" со счетом 1:3. В последних трех матчах Премьер-лиги команда под руководством Энцо Марески набрала всего одно очко.
По словам О’Хары, всегда говорят: "Это молодая команда, нужно время". Но раньше "Челси" всегда побеждал и у клуба была своя особенность.
Постоянно оправдывать молодой состав нельзя, потому что этих игроков клуб сам купил, и они неопытны. В настоящее время "Челси" занимает восьмое место в турнирной таблице Премьер-лиги после шести туров и набрал всего восемь очков.
Состояние и результаты команды обсуждаются среди болельщиков и специалистов. Команде необходимо серьезно работать, чтобы улучшить свою игру и подняться на высокие позиции.