Olmo: Buskets futbolni butunlay o‘zgartirdi
Futbolchi Dani Olmo Serxio Busketsning faoliyatini yakunlash qarori haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
37 yoshli yarim himoyachi «Inter Mayami» jamoasida o‘ynaydi va yaqinda faoliyatini yakunlashini e’lon qildi. U yil oxirida professional futbolni tark etadi.
Olmo ijtimoiy tarmoqlarda Serxio Busketsni noyob futbolchi va namunali inson deb ta’rifladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Buskets futbol tushunchasini va o‘yinni tubdan o‘zgartirgan.
Olmo uchun u bilan birga o‘ynash sharaf bo‘lganini, qimmatli saboqlar va birga o‘tgan lahzalar uning o‘zini takomillashtirishiga yordam berganini ta’kidladi. U do‘stiga kelajakda eng yaxshi tilaklarini bildirdi va maydonda uni juda sog‘inishlarini aytdi.
Serxio Buskets «Inter Mayami»ga o‘tishidan oldin uzoq yillar davomida «Barselona» jamoasida faoliyat ko‘rsatgan. Uning faoliyatidagi bu o‘zgarish ko‘plar uchun katta ahamiyatga ega va futbol olamida katta iz qoldirgan.

Ольмо: Бускетс полностью изменил футбол
Футболист Дани Ольмо высказался о решении Серхио Бускетса завершить карьеру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
37-летний полузащитник играет в команде «Интер Майами» и недавно объявил о завершении карьеры. Он покинет профессиональный футбол в конце года.
Ольмо в социальных сетях охарактеризовал Серхио Бускетса как уникального футболиста и примерного человека. По его словам, Бускетс кардинально изменил понимание футбола и игру.
Ольмо подчеркнул, что для него было честью играть вместе с ним, ценные уроки и проведённые вместе моменты помогли ему совершенствоваться. Он пожелал другу всего наилучшего в будущем и сказал, что на поле его очень будут скучать.
Серхио Бускетс долгое время выступал за команду «Барселона» до перехода в «Интер Майами». Это изменение в его карьере имеет большое значение для многих и оставило заметный след в мире футбола.