Silyanov: beshta durang seriyasi to‘xtatildi, xursandmiz
Lokomotiv himoyachisi Aleksandr Silyanov Euro-Futbol.ru saytiga bergan eksklyuziv intervyusida Rubin jamoasi ustidan qozonilgan g‘alaba haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U Lokomotivning beshta o‘yinlik durang seriyasini to‘xtatishga muvaffaq bo‘lganini ta’kidladi. Silyanov sudya Shabanhadzhayning golini hisobga olmagani tufayli jamoaning holati qanday bo‘lishini bilmasligini aytdi.
U ofsayd borligi haqida shubha qilmaganini, gol vaziyatini ko‘rmagani uchun aniq fikr bildirolmasligini ma’lum qildi. Barinovning goliga yomg‘ir yordam berganmi degan savolga esa ob-havo va omadning ham ta’siri bo‘lishi mumkinligini aytdi.
To‘p darvozabon qo‘liga borayotgandek ko‘rinsa-da, oxir-oqibat darvozaga tushgani futbolchilarni hayratda qoldirgan. Batrakov bugungi o‘yinda gol urishi jamoa uchun muhim emasligini, agar bugun urmasa ham keyingi o‘yinda imkoniyat bo‘lishini ta’kidladi.
Trener Sergey Tashuevning Batrakov o‘yiniga raqiblar moslashgani sabab natijalar to‘xtab qolgani haqidagi fikriga Silyanov to‘liq qo‘shilmasligini bildirdi. U Makhachkaladagi Dinamo bilan o‘yinda omad yelkasi qimirlamaganini aytdi.
Sobiq futbolchi Xvicha Kvaratsxeliya “Oltin to‘p” ovoz berishida o‘n ikkinchi o‘rinni egallagani haqida Silyanov unga bevosita murojaat qilmagan bo‘lsa-da, bunday yutuqdan xursand ekanligini bildirdi. Dembele “Oltin to‘p”ni qo‘lga kiritgani haqida esa u yosh futbolchining muvaffaqiyatini tan olsa-da, sovrinni Rafin’yaning yutishini istaganini aytdi.
Chunki Rafin’ya Barselonada kam e’tibor qilingan bo‘lsa-da, hozir yaxshi natijalar ko‘rsatmoqda. Ammo u Chempionlar ligasini yutmagani uchun mukofotga loyiq topilmagan.

Сильянов: серия из пяти ничьих прервана, мы рады
Защитник «Локомотива» Александр Сильянов в эксклюзивном интервью сайту Euro-Futbol.ru поделился своими мыслями о победе над командой «Рубин». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что «Локомотиву» удалось прервать серию из пяти ничейных матчей. Сильянов отметил, что не знает, как бы сложилась ситуация для команды, если бы судья Шабанхаджай засчитал гол.
Он заявил, что не сомневался в наличии офсайда и не может дать точную оценку, так как не видел момент с голом. На вопрос, помог ли дождь голу Баринова, он ответил, что на результат могли повлиять и погодные условия, и удача.
Хотя казалось, что мяч направляется в руки вратаря, в итоге он оказался в воротах, что удивило футболистов. Батраков подчеркнул, что забитый сегодня гол не является важным для команды, и если он не забьёт сегодня, то у него будет возможность сделать это в следующем матче.
Сильянов не полностью согласен с мнением тренера Сергея Ташуева о том, что соперники адаптировались к игре Батракова, из-за чего результаты перестали улучшаться. Он отметил, что в матче с «Динамо» в Махачкале удача не была на их стороне.
Бывший футболист Хвича Кварацхелия занял двенадцатое место в голосовании за «Золотой мяч», и хотя Сильянов напрямую не обращался к нему, он выразил радость по поводу такого достижения. Что касается Дембеле, который получил «Золотой мяч», он признал успех молодого футболиста, но отметил, что хотел бы, чтобы приз получил Раффинья.
Потому что, несмотря на то, что Раффинья в Барселоне получал мало внимания, сейчас он показывает хорошие результаты. Однако он не был признан достойным награды, так как не выиграл Лигу чемпионов.