Tottenhem oltinchi marta Vulverxemptonni mag‘lub eta olmadi
Oltinchi tur doirasida Angliya Premer-ligasida ikkinchi o‘rinni egallashni maqsad qilgan “Tottenhem” jamoasi besh tur ketma-ket mag‘lubiyatga uchragan “Vulverxempton”ni qabul qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
“Tottenhem” aniq favorit bo‘lsa-da, oltinchi marta ketma-ket “bo‘rilar”ni mag‘lub eta olmadi. O‘yinning dastlabki daqiqalarida Xavi Simons chap qanotdan to‘pni uzoq darvoza tomon yo‘naltirdi.
To‘p maydon yuzasidan sakrab, Moxammed Kudus bosh bilan zarba berdi, biroq to‘p darvoza ustuniga tekkandi. Keyin Kudus o‘ng qanotdan Lukas Bergvall bilan uzatma o‘ynab, aniq zarba berdi, ammo hakamlar ofsaydni belgilab, golni hisobga olmadi.
Jon Arias jarima maydonining o‘ng burchagidan biroz yuqoriroq zarba berdi. Kudus o‘ng qanotdan Bergvallga uzatma berdi, u esa 11 metrdan yonbosh skameykasi bilan zarba berdi, lekin to‘p darvoza ustunidan yuqoriroqda bo‘ldi.
Kudus yana jarima maydonining o‘ng burchagidan uzoq burchakka zarba berdi, darvozabon esa parvozda to‘pni qaytardi. Birinchi bo‘limda ko‘p vaziyat yuzaga kelgan bo‘lsa, ikkinchi bo‘limda “Tottenhem” kamdan-kam hujum uyushtirdi.
54-daqiqada Arias burchakdan uzatma qilib, Marsal Manetsi bosh bilan zarba berdi, darvozabon parvozda to‘pni qaytardi. Santiago Bueno esa to‘pni qaytadan urib, hisobni ochdi.
Arias chap qanotdan Ugo Buenoni darvozaga chiqardi, uning 9 metrdan zarbasi darvozabon tomonidan oyoq bilan qaytarildi. 90-daqiqada Matis Tel chap qanotdan jarima maydoniga uzatma berdi, Risharlison qisqa pasdan so‘ng jarima maydonidan aniq zarba bilan to‘pni o‘ng burchakka yo‘naltirdi va hisobni tenglashtirdi.
“Tottenhem” 11 ochko bilan turnir jadvalida uchinchi o‘rinda turibdi, “Vulverxempton” esa hali g‘alaba qozonmay, jadvalning pastki qismida qolmoqda. O‘yinning yakuniy hisoblari: Tottenhem 1, Vulverxempton 1.

Тоттенхэм в шестой раз не смог победить Вулверхэмптон
В шестом туре Английской Премьер-лиги команда «Тоттенхэм», стремящаяся занять второе место, принимала «Вулверхэмптон», который потерпел пять поражений подряд. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя «Тоттенхэм» был явным фаворитом, он в шестой раз подряд не смог обыграть «волков». В первые минуты игры Хави Симонс с левого фланга направил мяч в сторону дальних ворот.
Мяч отскочил по полю, Мохаммед Кудус нанес удар головой, но мяч попал в штангу. Затем Кудус сыграл в пас с Лукасом Бергваллом справа и нанес точный удар, однако судьи зафиксировали офсайд и гол не засчитали.
Хон Ариас пробил немного выше с правого угла штрафной площади. Кудус отдал пас Бергваллу справа, который с 11 метров пробил мимо ворот, мяч пролетел выше штанги.
Кудус снова пробил с правого угла штрафной в дальний угол, вратарь парировал мяч в прыжке. В первом тайме было много моментов, а во втором «Тоттенхэм» редко организовывал атаки.
На 54-й минуте Ариас подал с углового, Марсал Манетти пробил головой, вратарь парировал мяч в прыжке. Сантьяго Буэно добил мяч и открыл счёт.
Ариас вывел Уго Буэно на ворота с левого фланга, его удар с 9 метров вратарь отбил ногой. На 90-й минуте Матис Тель сделал передачу в штрафную с левого фланга, Ришарлисон после короткого паса точно пробил в правый угол и сравнял счёт.
«Тоттенхэм» с 11 очками занимает третье место в турнирной таблице, а «Вулверхэмптон» пока не одержал ни одной победы и находится в нижней части таблицы. Итоговый счёт матча: Тоттенхэм 1, Вулверхэмптон 1.