Angliya Premer-ligasi so‘nggi daqiqalarda rekord o‘rnatdi
Angliya Premer Ligasi oltinchi turining birinchi o‘yini kuni yakunlandi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi uchrashuvda “Tottenhem” jamoasi “Vulverhempton”ga qarshi o‘yinda 94-daqiqada Joau Palinyning aniq zarbasi tufayli mag‘lubiyatdan qutuldi. Shanba kuni o‘tkazilgan yetti o‘yinda jami sakkizta gol 90-daqiqadan keyin yoki undan keyin urildi.
Bu Premer Liga tarixidagi bir o‘yin kunidagi rekord ko‘rsatkich hisoblanadi, deb xabar beradi Opta agentligi. Bundan tashqari, o‘yinning oxirgi daqiqalarida “Brentford” (Manchester Yunaytedga qarshi), “Kristal Pelas” (Liverpulga qarshi), “Bornmut” (Lidsga qarshi), “Manchester Siti” (Burnliyga qarshi ikki marta) va “Brayton” (Chelsi bilan o‘yinda ikki marta) jamoalari ham gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Bu o‘yindagi kechiktirilgan gollar jamoalarning oxirgi daqiqalarda ham kurash olib borayotganini ko‘rsatadi. Shuningdek, bunday holatlar muxlislar uchun o‘yinning qiziqarli va dramatik kechishini ta’minlaydi.
Premer Liga jamoalari har doim so‘nggi daqiqalargacha imkoniyatni boy bermaslik uchun harakat qilmoqda. Bu esa musobaqaning yuqori darajada raqobatbardosh ekanligini namoyon etadi.

Английская Премьер-лига установила рекорд в последние минуты
В последней встрече команда «Тоттенхэм» избежала поражения в матче против «Вулверхэмптона» благодаря точному удару Жоау Палиньи на 94-й минуте. В семи матчах, проведённых в субботу, было забито всего восемь голов после 90-й минуты или позже.
Это рекордное достижение для одного игрового дня в истории Премьер-лиги, сообщает агентство Opta. Кроме того, в последние минуты матчей смогли забить команды «Брентфорд» (против «Манчестер Юнайтед»), «Кристал Пэлас» (против «Ливерпуля»), «Борнмут» (против «Лидса»), «Манчестер Сити» (дважды против «Бернли») и «Брайтон» (дважды в матче с «Челси»).
Поздние голы в этих матчах показывают, что команды продолжают бороться до последних минут. Также такие ситуации обеспечивают зрителям интересное и драматичное развитие событий на поле.
Команды Премьер-лиги всегда стараются не упустить возможности до последних минут. Это демонстрирует высокий уровень конкуренции в турнире.