Pogostnov Tiknizyaning serb fuqaroligi haqida hayratda qoldi
Lokomotiv jamoasi himoyachisi Yegor Pogostnov Euro-Futbol.ru saytiga bergan eksklyuziv intervyusida Rubin jamoasiga qarshi qozonilgan g‘alaba haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U beshta durangdan so‘ng jamoa g‘alaba qozonganini ta’kidladi va bunday natijani davom ettirish kerakligini aytdi. Pogostnov jamoaning vaqtincha birinchi o‘ringa ko‘tarilganini qayd etdi, ammo hozirgi musobaqa holatini baholash qiyinligini, asosiy vazifa g‘alabalarni davom ettirish ekanligini ta’kidladi.
U Lokomotivning golini raqib darvozaboni xatosi bilan bog‘lash noto‘g‘ri ekanini, jamoa bugungi o‘yinda g‘alabaga loyiq o‘ynaganini bildirdi. Sobiq futbolchi Kvaratsxeliya “Oltin to‘p” uchun nomzodlar orasida o‘n ikkinchi o‘rinni egallaganidan mamnunligini aytib, uning bundan keyin ham yaxshi o‘ynashini tiladi.
Pogostnov Dembele “Oltin to‘p”ni qo‘lga kiritganini ma’qulladi va unga bu mukofot ko‘p sovrinlar yutganligi uchun munosib ekanligini ta’kidladi. Dembele bilan Yamal o‘rtasidagi raqobatga ham to‘xtalib, Yamal Chempionlar Ligasida g‘alaba qozonmagani uchun Dembele ko‘proq haqli ekanini aytdi.
PSG jamoasining o‘tgan mavsumdagi ajoyib o‘yinini va Luis Enrike eng yaxshi murabbiy deb tanilganini ma’qulladi. Shuningdek, sobiq Lokomotiv futbolchisi Tiknizyaning serb fuqaroligini olganligi haqida eshitib hayratga tushganini bildirdi.
Pogostnov bunday yangilikni oldin hech qayerda ko‘rmaganini va Tiknizyaning o‘zidan ham bunday gaplarni eshitmaganini aytdi. Intervyu so‘ngida jurnalist Elena Grigoryevskaya imzosi bilan taqdim etildi.

Погостнов удивился сербскому гражданству Тикнизяна
Защитник команды «Локомотив» Егор Погостнов в эксклюзивном интервью сайту Euro-Futbol.ru высказался о победе над командой «Рубин». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что команда одержала победу после пяти ничьих и подчеркнул необходимость продолжать такие результаты. Погостнов отметил, что команда временно поднялась на первое место, однако сейчас сложно оценивать положение в турнире, а главной задачей является продолжение побед.
Он заявил, что связывать гол «Локомотива» с ошибкой вратаря соперника неправильно, команда заслуженно выиграла в сегодняшней игре. Бывший футболист выразил удовлетворение тем, что Кварацхелия занял двенадцатое место среди претендентов на «Золотой мяч» и пожелал ему и дальше хорошо играть.
Погостнов одобрил победу Дембеле в «Золотом мяче» и подчеркнул, что эта награда заслужена благодаря множеству выигранных трофеев. Он также остановился на соперничестве между Дембеле и Ямалом, отметив, что Дембеле более заслужен, так как Ямал не выиграл Лигу чемпионов.
Он подтвердил выдающуюся игру команды ПСЖ в прошлом сезоне и признание Луиса Энрике лучшим тренером. Также бывший игрок «Локомотива» выразил удивление, узнав о получении Тикнизяном сербского гражданства.
Погостнов сказал, что раньше не встречал таких новостей и не слышал подобных слов даже от самого Тикнизяна. В конце интервью представлено под подписью журналиста Елены Григорьевской.