Madridning «Atletiko» jamoasi hujumchisi Julian Alvares «Real»ga qarshi bo‘lib o‘tgan derbida (5:2) qozonilgan katta g‘alabadan so‘ng jamoaning kuchli tomonini ta’rifladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
25 yoshli argentinalik futbolchi o‘yinning qahramoni bo‘lib, ikki marta gol urdi. Shuningdek, Roben le Norman, Aleksandr Sorlott va Antuan Grizmann ham bitta tadan gol kiritishdi.
Alvares intervyuda o‘rtamuddat tanaffusda murabbiy hujumni davom ettirishni buyurganini aytdi. Ularning ko‘p gol imkoniyatlari yaratgani va bugungi o‘yinda ularni samarali amalga oshirganini ta’kidladi.
«Biz La Ligada eng ko‘p gol imkoniyatlarini yaratamiz va bu ko‘rsatkich bo‘yicha Yevropaning eng yaxshi jamoalari qatoridamiz. Bugun esa biz sovuqqonlik bilan harakat qildik, aynan shu farqni yuzaga keltirdi», dedi futbolchi.
Hozirda «Atletiko» La Liga musobaqasida yetti turdan so‘ng 12 ochko bilan to‘rtinchi o‘rinda bormoqda. Jamoa keyingi o‘yinlarda ham yaxshi natijalar ko‘rsatishga intilmoqda.

Джулиан Альварес: Атакующий игрок Атлетико — самый сильный в Европе
Нападающий мадридского «Атлетико» Хулиан Альварес после крупной победы в дерби против «Реала» (5:2) отметил сильные стороны команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
25-летний аргентинский футболист стал героем матча, забив два гола. Также по одному голу забили Робен ле Норман, Александр Сорлотт и Антуан Гризманн.
В интервью Альварес рассказал, что в перерыве тренер приказал продолжать атаковать. Он подчеркнул, что команда создала много голевых моментов и сегодня эффективно их реализовала.
«Мы создаём больше всего голевых возможностей в Ла Лиге и по этому показателю являемся одной из лучших команд Европы. Сегодня мы действовали хладнокровно, именно это и стало решающим», — сказал футболист.
В настоящее время «Атлетико» занимает четвёртое место в Ла Лиге после семи туров, набрав 12 очков. Команда стремится показывать хорошие результаты и в следующих матчах.