Radimov: Glushenkov "Zenit" yetakchisi bo‘lishi mumkin
Avvalgi Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi futbolchisi va hozirda futbol eksperti sifatida faoliyat yuritayotgan Vladislav Radimov "ko‘k-oq-moviylar" jamoasining yarim himoyachisi Maksim Glushenkovning so‘nggi o‘yinlari haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Radimovning ta’kidlashicha, agar futbolchiga jarohatlar ta’sir qilmasa va bosh murabbiy Semak unga ishonch bildirsa, Maksim jamoa uchun muhim o‘yinchi bo‘lib, katta natijalarga erishishi mumkin. U televizion efirda shunday dedi: "Umid qilamizki, jarohatlar uni chetlab o‘tadi.
Glushenkov sog‘lom bo‘lsa va Semak unga ishonch bildirsa, u tog‘larni ko‘chira oladi va jamoaning yetakchi o‘yinchisiga aylanadi". Shuningdek, eslatib o‘tish joizki, Rossiya chempionatining o‘nchi turida "Zenit" o‘z maydonida "Orenburg" jamoasini 5:2 hisobida mag‘lub etdi.
Ushbu o‘yinda Maksim Glushenkov to‘rtta gol urdi. Jami sakkizta o‘yinda u olti golga mualliflik qilgan.

Радимов: Глушенков может стать лидером "Зенита"
Бывший футболист санкт-петербургского "Зенита" и ныне футбольный эксперт Владислав Радимов высказал своё мнение о последних играх полузащитника "сине-бело-голубых" Максима Глушенкова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Радимова, если футболист не будет страдать от травм и главный тренер Семак окажет ему доверие, Максим может стать важным игроком команды и добиться больших результатов. Он сказал в эфире телевидения: "Надеемся, что травмы его обойдут стороной.
Если Глушенков будет здоров и Семак доверит ему, он сможет свернуть горы и стать лидером команды". Также стоит отметить, что в десятом туре чемпионата России "Зенит" на своём поле обыграл "Оренбург" со счётом 5:2.