Orenburg jamoasi futbolchisi Vladislav Kamilov Rossiya Premyer Ligasining o‘nchi turida Zenit jamoasiga qarshi (3:5) o‘tkazilgan o‘yinni tahlil qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, uchrashuv qiyin kechdi. Jamoa bir xil xatolar tufayli bir necha gol o‘tkazib yubordi va raqibning qarshi hujumlarida himoyada kamchiliklar bo‘ldi.
To‘rt golga ortda qolganiga qaramay, futbolchilar kurashni to‘xtatmay, ikki gol urishga muvaffaq bo‘lishdi. Biroq, Kamilovning ta’kidlashicha, o‘zlari Zenitga beshinchi golni urishga imkon yaratishdi.
U shunday dedi: “Biz butunlay bir xil gollarni o‘tkazib yubordik. Raqibning qarshi hujumlarini to‘xtata olmadik.
Bunday kuchli jamoa xatolarni kechirmaydi. To‘rt golga ortda qolganimizda ham qo‘limizni tushirmadik va oldinga intildik”.
Sovetskiy Sport nashri futbolchining so‘zlarini keltirdi. Hozirda Zenit 19 ochko bilan turnir jadvalida uchinchi o‘rinda turibdi.

Kamilov: Зенит не прощает ошибок, сильная команда
Футболист команды Оренбург Владислав Камилов проанализировал матч 10-го тура Российской Премьер-Лиги против Зенита (3:5). Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, встреча была сложной. Команда пропустила несколько голов из-за одинаковых ошибок и были недостатки в обороне при контратаках соперника.
Несмотря на отставание в четыре гола, игроки не прекратили борьбу и сумели забить два мяча. Однако, по словам Камилова, они сами позволили Зениту забить пятый гол.
Он сказал: «Мы пропустили абсолютно одинаковые голы. Не смогли остановить контратаки соперника.
Такая сильная команда не прощает ошибок. Даже отставая на четыре гола, мы не опустили руки и стремились вперед».
Издание Советский Спорт привело слова футболиста. В настоящее время Зенит с 19 очками занимает третье место в турнирной таблице.