Sobiq Peterburgning “Zenit” futbolchisi va hozirda televideniyeda ekspert sifatida faoliyat yuritayotgan Vladislav Radimov Grozni shahrining “Akhmat” jamoasi hujumchisi Lechi Sadulaevning Tolyatti shahrining “Akron” jamoasi bilan bo‘lib o‘tgan o‘yindagi qoidabuzarligi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi mehmonlar darvozaboni Vitaliy Gudiyevga nisbatan qattiq o‘yin uchun ogohlantirish oldi. Ekspert “Sadulaev darvozabonning oyog‘iga shunday sakrab tushgani uchun Cherchesovdan shunday tanbeh oladiki, bundan keyin u hech qachon bunday xatoga yo‘l qo‘ymaydi.
Bu harakat ehtiyotsiz edi,” deb ta’kidladi. Mazkur o‘yin Grozni shahridagi stadionda bo‘lib o‘tdi va “Akhmat” jamoasi 3:0 hisobida katta g‘alabaga erishdi.
Ushbu voqea futbol muxlislari orasida keng muhokama qilindi va futbol qoidalariga rioya qilish muhimligi yana bir bor eslatildi.

Радимов: Садулаев получит строгое предупреждение от Черчесова
Бывший игрок петербургского «Зенита» и ныне работающий экспертом на телевидении Владислав Радимов высказался о нарушении правил нападающим грозненского «Ахмата» Лечи Садулаевым в матче с тольяттинским «Акроном». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист получил предупреждение за жесткую игру против вратаря гостей Виталия Гудиева. Эксперт отметил: «Садулаев так прыгнул на ногу вратарю, что получит строгое замечание от Черчесова, и после этого он никогда больше не допустит такой ошибки.
Это было неосторожное действие», — подчеркнул он. Матч прошел на стадионе в Грозном, и команда «Ахмат» одержала крупную победу со счетом 3:0.
Это событие широко обсуждалось среди футбольных болельщиков, и еще раз было напомнено о важности соблюдения футбольных правил.