Zabarniy PSJni dunyodagi eng yaxshi jamoa deb atadi
Parijning PSJ jamoasi markaziy himoyachisi Ilya Zabarniy o‘zining birinchi golini urgani haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U Liga 1 ning oltinchi turida Osher jamoasiga qarshi uy o‘yinida hisobni ochdi va jamoasining 2:0 hisobidagi g‘alabasiga hissa qo‘shdi. Zabarniy o‘zining birinchi golini uy maydonida urganidan mamnunligini ta’kidladi va oldinga intilish kerakligini aytdi.
U jamoa bilan birga belgilangan maqsadlarga erishish yo‘lida harakat qilishlarini bildirdi hamda PSJ jamoasini dunyodagi eng yaxshi jamoa deb atadi. Himoyachi yaqinda transfer oynasida Angliyaning Bornmut klubidan PSJga kelib, besh yillik shartnoma imzoladi.
Uning transferi klubga 63 million yevroga tushdi. Zabarniy 23 yoshda bo‘lib, jamoada muhim o‘rin egallamoqda.
Uning faoliyati va gol urishi PSJ muxlislarini quvontirdi va jamoaning kelgusidagi muvaffaqiyatlariga umid uyg‘otmoqda.

Забарный назвал ПСЖ лучшей командой в мире
Центральный защитник парижского ПСЖ Илья Забарный поделился своими мыслями о забитом первом голе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он открыл счёт в домашнем матче шестого тура Лиги 1 против команды Ошер и внес вклад в победу своей команды со счётом 2:0. Забарный отметил своё удовлетворение от забитого первого гола на домашнем поле и подчеркнул необходимость стремиться вперёд.
Он заявил, что будет работать вместе с командой для достижения поставленных целей и назвал ПСЖ лучшей командой в мире. Защитник недавно перешёл в ПСЖ из английского клуба Борнмут и подписал пятилетний контракт.
Его трансфер обошёлся клубу в 63 миллиона евро. Забарному 23 года, и он занимает важное место в команде.