Magomed-Shapi qizil kartochka oldi, jamoa mag‘lub bo‘ldi
Magomed-Shapi Suleymanov, "Sporting Kansas City" klubi futbolchisi, MLS doirasidagi "Los Angeles Galaxy"ga qarshi o‘yinining mezbonlar maydonidagi uchrashuvida to‘liq ishtirok eta olmadi va maydonni tark etdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U "Krasnodar" akademiyasida tarbiyalangan bo‘lib, o‘yinning 70-daqiqasida maydonga tushdi va jamoasiga yordam berishga harakat qildi. Biroq, 13 daqiqa o‘tib, unga qizil kartochka ko‘rsatildi va natijada jamoasi kamchilikda qolib ketdi.
Uchrashuv mezbonlarning 4:1 hisobidagi yirik g‘alabasi bilan yakunlandi. Mazkur mavsumda "Sporting Kansas City" 32 o‘yindan so‘ng 27 ochko bilan G‘arbiy konferensiyada 14-o‘rinda bormoqda.
"Los Angeles Galaxy" esa 24 ochko bilan 15-o‘rinni egallagan. O‘yinda Joseph Paintsil uch marta, Dejan Jovelic va Diego Fagundes esa bitta tadan gol urishdi.
"Sporting Kansas City" safida Magomed-Shapi Suleymanov 70-daqiqada maydonga tushgan, ammo 83-daqiqada maydonni tark etishga majbur bo‘lgan. Ushbu o‘yin mezbonlar uchun muhim g‘alaba bo‘ldi va jamoalar mavsumdagi o‘z o‘rinlarini mustahkamlashga harakat qilmoqda.

Магомед-Шапи получил красную карточку, команда проиграла
Магомед-Шапи Сулейманов, футболист клуба «Спортинг Канзас Сити», не смог полностью принять участие в домашнем матче против «Лос-Анджелес Гэлакси» в рамках MLS и покинул поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он воспитан в академии «Краснодара», вышел на поле на 70-й минуте и пытался помочь своей команде. Однако через 13 минут ему показали красную карточку, и в результате его команда осталась в меньшинстве.
Встреча завершилась крупной победой хозяев со счётом 4:1. В этом сезоне «Спортинг Канзас Сити» после 32 матчей набрал 27 очков и занимает 14-е место в Западной конференции.
«Лос-Анджелес Гэлакси» занимает 15-е место с 24 очками. В матче Джозеф Пейнтсил забил три гола, а Деян Йовелич и Диего Фагундес — по одному.
В составе «Спортинг Канзас Сити» Магомед-Шапи Сулейманов вышел на поле на 70-й минуте, но был вынужден покинуть поле на 83-й минуте. Эта игра стала важной победой для хозяев, и команды стараются укрепить свои позиции в сезоне.