Sadulaev uchun eng maqbul Yevropa ligasi nomi e’lon qilindi
Grozniyning "Ahmat" jamoasi darvozaboni Vadim Ulyanov jamoaning hujumchi yarim himoyachisi Lechi Sadulaevning Yevropaga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Sadulaev Yevropada o‘ynashga qodir, chunki u juda yaxshi fazilatlarga ega bo‘lib, ular xorijda yuqori baholanadi. Darvozabonning ta’kidlashicha, ayniqsa Ispaniya chempionati unga yaqinroq va mos keladi.
Shuningdek, eslatib o‘tish joizki, Rossiya chempionatining o‘nchi turida "Ahmat" o‘z maydonida Tolyatti shahrining "Akron" jamoasini 3:0 hisobida mag‘lub etdi. Hozirgi vaqtda Stanislav Cherchesov boshchiligidagi jamoa 15 ochko bilan Premyer-liga turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda.
Bu natija jamoaning mavsumdagi o‘yinlari barqarorligini ko‘rsatadi va kelajakda yanada yuqori pog‘onalarga ko‘tarilish imkoniyatini beradi. Jamoa muxlislari va mutaxassislar bu natijadan umidvor bo‘lib, keyingi o‘yinlarda ham muvaffaqiyat kutmoqda.

Для Садулаева объявлено оптимальное название Лиги Европы
Вратарь грозненского «Ахмата» Вадим Ульянов высказался о возможном переходе нападающего полузащитника команды Лечи Садулаева в Европу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Садулаев способен играть в Европе, так как обладает очень хорошими качествами, которые высоко ценятся за рубежом. Вратарь отметил, что особенно ближе и подходит ему чемпионат Испании.
Также стоит отметить, что в десятом туре чемпионата России «Ахмат» на своем поле победил команду «Акрон» из Тольятти со счетом 3:0. В настоящее время команда под руководством Станислава Черчесова занимает девятое место в турнирной таблице Премьер-лиги, имея 15 очков.
Этот результат показывает стабильность игры команды в сезоне и дает возможность в будущем подняться на более высокие позиции. Болельщики и специалисты команды надеются на этот результат и ожидают успехов в следующих матчах.