Kerjakov "Lokomotiv"ning o‘yini haqida fikr bildirdi
Sobiq futbolchi Aleksandr Kerjakov Rossiya chempionatidagi Lokomotiv jamoasining natijalari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, temiryo‘lchilar mavsumni yaxshi boshlashdi, keyin esa duranglar seriyasini ko‘rsatishdi, ammo baribir turnir jadvalida yetakchi o‘rinlardan joy olishmoqda. Kerjakovning so‘zlariga ko‘ra, bu holat birinchidan, raqiblar ham ochkolarni yo‘qotganini, ikkinchidan esa Lokomotiv jamoasi oldingi mavsumdagidek yaxshi o‘yin namoyish etayotganini anglatadi.
Rossiya Premer-ligasining o‘nchi turida Lokomotiv Rubinni 1:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu g‘alaba Mikhail Galaktionov boshchiligidagi jamoaga turnir jadvalida birinchi o‘rinni egallash imkonini berdi.
Biroq, tur yakunlangach, qizil-yashillar ikkinchi o‘ringa tushib qolishi mumkin. Umuman olganda, Lokomotiv mavsumda barqaror o‘yin ko‘rsatib, yuqori pog‘onalarda kurashmoqda.

Кержаков высказался о игре "Локомотива"
Бывший футболист Александр Кержаков высказал своё мнение о результатах команды Локомотив в чемпионате России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, железнодорожники хорошо начали сезон, затем показали серию ничьих, но всё же занимают ведущие позиции в турнирной таблице. По словам Кержакова, это означает, во-первых, что соперники тоже теряли очки, а во-вторых, что команда Локомотив демонстрирует игру не хуже, чем в прошлом сезоне.
В десятом туре Российской Премьер-лиги Локомотив обыграл Рубин со счётом 1:0. Эта победа позволила команде под руководством Михаила Галактионова занять первое место в турнирной таблице.
Однако после окончания тура красно-зелёные могут опуститься на второе место. В целом, Локомотив показывает стабильную игру в сезоне и борется за высокие позиции.