Sobiq “Dinamo” jamoasi bosh murabbiyi Sergey Silkinda markaziy himoyachi Maksim Osipenko o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning fikriga ko‘ra, Osipenko yaxshi futbolchi hisoblanadi, ammo hozircha “Dinamo”dagi o‘z darajasini to‘liq ko‘rsata olmayapti. Har bir futbolchiga o‘ziga mos jamoani topish kerak, balki u hali to‘liq moslashmagan.
“Dinamo” jamoasida himoya chizig‘ida muammo avvalgidek davom etmoqda, dedi Silkinda “RB Sport” nashriga bergan intervyusida. Joriy mavsumda 31 yoshli Osipenko barcha musobaqalarda to‘qqizta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urdi.
Shuningdek, Rossiya Premyer Ligasi doirasida o‘tkazilgan o‘nta o‘yinda “Dinamo” jamoasi 12 ta gol o‘tkazib yuborgan. Bu ko‘rsatkich bo‘yicha faqat “Lokomotiv” (13) va “Spartak” (14) jamoalari undan yuqori natijaga ega.

Силкин: Приход Осипенко не решил проблему "Динамо"
Бывший главный тренер команды «Динамо» Сергей Силкин высказался об игре центрального защитника Максима Осипенко. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, Осипенко является хорошим футболистом, но пока не может полностью показать свой уровень в «Динамо». Каждому игроку нужно найти команду, которая ему подходит, возможно, он еще не полностью адаптировался.
«Проблема в линии защиты в команде «Динамо» продолжается, как и раньше», — сказал Силкин в интервью изданию «РБ Спорт». В этом сезоне 31-летний Осипенко сыграл во всех турнирах в девяти матчах и забил один гол.
Кроме того, в рамках Российской Премьер-Лиги команда «Динамо» пропустила 12 голов в десяти матчах. По этому показателю только «Локомотив» (13) и «Спартак» (14) имеют худшие результаты.