Orlov Pedro o‘yinida Venndel bilan durang qildi
Futbol sharhlovchisi Gennadiy Orlov «Zenit» jamoasining braziliyalik yarim himoyachisi Pedro o‘yin darajasi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U Pedroning jismoniy holati va qarorlarini yuqori baholadi. Sharhlovchining ta’kidlashicha, Pedro maydonda to‘p uchun kurashishda va o‘rtada bajaradigan ish hajmida juda faol.
Hozirgi vaqtda u o‘zining o‘yin qobiliyati bilan Venndel darajasiga yetgan. Rossiya Premer-ligasining joriy mavsumida 19 yoshli yarim himoyachi o‘nta o‘yinda maydonga tushdi va bitta golga assistentlik qildi.
O‘n o‘yin yakunida «Zenit» jamoasi 19 ochko to‘plab, turnir jadvalida uchinchi o‘rinda bormoqda. Bu natija jamoaning mavsumdagi muvaffaqiyatli o‘yinini ko‘rsatadi va kelgusida yanada yaxshi natijalarga erishishiga umid uyg‘otadi.

Орлов Педро в игре сыграл вничью с Венделем
Футбольный комментатор Геннадий Орлов высказался о уровне игры бразильского полузащитника «Зенита» Педро. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высоко оценил физическую форму и решения Педро. По словам комментатора, Педро очень активен в борьбе за мяч на поле и в объёме работы в центре поля.
В настоящее время он достиг уровня Вендела своим игровым мастерством. В текущем сезоне Российской Премьер-лиги 19-летний полузащитник сыграл в десяти матчах и отдал одну результативную передачу.
По итогам десяти игр команда «Зенит» набрала 19 очков и занимает третье место в турнирной таблице. Этот результат демонстрирует успешную игру команды в сезоне и вселяет надежду на ещё более хорошие достижения в будущем.