Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasi hujumchisi Maksim Glushenkov “Orenburg”ga qarshi o‘yinda to‘rtta gol urgandan so‘ng o‘z his-tuyg‘ulari bilan bo‘lishdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining o‘nchi turidagi bahsda “Zenit” jamoasi 5:2 hisobida katta g‘alabaga erishdi. Maksim Glushenkov bu o‘yinda birinchi marta karerasida to‘rtta gol urib, o‘zining eng yaxshi natijasini qayd etdi.
U o‘yindan keyin “Match TV”ga bergan intervyusida, bu gollar uning uchun katta ahamiyatga ega ekanligini ta’kidladi. Shuningdek, u to‘pni esdalik sifatida saqlab qo‘yishini aytdi.
Joriy mavsumda 26 yoshli hujumchi Rossiya Premer Ligasi va Fonbet Kubogi doirasida jami 11 o‘yinda maydonga tushdi. Ushbu o‘yinlarda u sakkizta gol urib, to‘rtta golga assistentlik qildi.
Bu natijalar uning jamoasi uchun muhim hissa bo‘lib, kelajakda ham muvaffaqiyatli o‘yinlar ko‘rsatishiga umid bildirilmoqda.

Глушенков отметил свой первый покер в карьере
Нападающий петербургского «Зенита» Максим Глушенков поделился своими эмоциями после того, как забил четыре гола в матче против «Оренбурга». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче десятого тура чемпионата России команда «Зенит» одержала крупную победу со счётом 5:2. Максим Глушенков впервые в карьере забил четыре гола за игру, установив свой личный рекорд.
В интервью «Матч ТВ» после игры он подчеркнул, что эти голы имеют для него большое значение. Также он сообщил, что сохранит мяч в качестве сувенира.
В текущем сезоне 26-летний нападающий провёл на поле в рамках Российской Премьер-Лиги и Кубка Фонбет всего 11 матчей. В этих играх он забил восемь голов и отдал четыре результативные передачи.
Эти показатели являются важным вкладом в успехи его команды, и надеются, что он продолжит показывать успешную игру в будущем.