Orlov: "Zenit" yana kuchli va yorqin futbol namoyish etmoqda
Kommentator Gennadiy Orlov Rossiya chempionatining so‘nggi o‘yinlarida Sankt-Peterburgning Zenit jamoasining o‘yinini yuqori baholadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya Premyer Ligasi 10-tur doirasida Zenit Orenburg jamoasini 5:2 hisobida katta hisobda mag‘lub etdi. O‘yinda yarim himoyachi Maksim Glushenkov to‘rtta gol urdi.
Orlovning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi Zenit jamoasi yaxshi holatda bo‘lib, piterlik futbolchilar chempionatning yetakchi jamoalariga yaqinlashib, ularning orqasidan ergashmoqda. Bu jamoa oldingi mavsumlarda yorqin o‘yin ko‘rsatgan va chempion bo‘lgan Zenitga o‘xshab qoldi.
Kechagi g‘alabadan so‘ng, Sergey Semak boshchiligidagi jamoa 19 ochko to‘plab, Premyer Liga turnir jadvalida uchinchi o‘ringa ko‘tarildi. Zenit poytaxtdagi Lokomotiv jamoasidan faqat bitta ochko ortda qolmoqda.

Орлов: "Зенит" снова демонстрирует сильный и яркий футбол
Комментатор Геннадий Орлов высоко оценил игру санкт-петербургского Зенита в последних матчах чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В рамках 10-го тура Российской Премьер-Лиги Зенит крупно обыграл команду Оренбурга со счётом 5:2. В матче полузащитник Максим Глушенков забил четыре гола.
По словам Орлова, нынешний Зенит находится в хорошей форме, петербургские футболисты приближаются к ведущим командам чемпионата и идут у них на пятки. Эта команда напоминает Зенит прошлых сезонов, который показывал яркую игру и становился чемпионом.
После вчерашней победы команда под руководством Сергея Семака набрала 19 очков и поднялась на третье место в турнирной таблице Премьер-Лиги. Зенит отстаёт от столичного Локомотива всего на одно очко.