Orenburg futbolchisi "Zenit"ga mag‘lubiyatni tahlil qildi
O‘nchi tur doirasida o‘tkazilgan Rossiya Premer-ligasining mezbonlar maydonidagi o‘yinda “Orenburg” jamoasi Sankt-Peterburgning “Zenit” klubiga 2:5 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinning natijasi haqida mehmonlar safidan o‘rin olgan futbolchi Atsamaz Revazov o‘z fikrlarini bildirdi. Revazovning so‘zlariga ko‘ra, o‘yinda juda qiyin vaziyatlar yuzaga kelgan.
“Zenit” bilan o‘ynash oson emas. Bizning xatolarimiz tufayli oddiy gollar o‘tkazib yubordik.
Hisob 2:4 bo‘lganida uchinchi golni urishga harakat qildik, ammo yana xato qilib, beshinchi golni qabul qilib oldik”, dedi futbolchi Metaratings.ru saytiga bergan intervyusida. Mag‘lubiyatdan keyin “Orenburg” jamoasi 7 ochko bilan Premer-liga turnir jadvalida 13-o‘rinni egallab turibdi.
Keyingi o‘yinda Vladimir Slishkovich boshchiligidagi jamoa o‘z maydonida “Rostov” bilan uchrashadi. Ushbu o‘yin jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Футболист Оренбурга проанализировал поражение от "Зенита"
В матче десятого тура Российской Премьер-лиги, прошедшем на поле хозяев, команда «Оренбург» уступила клубу «Зенит» из Санкт-Петербурга со счётом 2:5. Об этом сообщает Euro-football.ru.
О своём мнении по поводу результата этой игры высказался игрок гостей Ацамаз Ревазов. По словам Ревазова, в матче возникли очень сложные ситуации.
«Играть с «Зенитом» непросто. Из-за наших ошибок пропустили простые голы.
Когда счёт был 2:4, мы пытались забить третий гол, но снова ошиблись и пропустили пятый», — сказал футболист в интервью сайту Metaratings.ru. После поражения команда «Оренбург» с 7 очками занимает 13-е место в турнирной таблице Премьер-лиги.
В следующем матче команда под руководством Владимира Слишковича встретится на своём поле с «Ростовом». Эта игра будет иметь важное значение для команды.