Shchetinin: Rostovning mag‘lubiyatsiz seriyasi ishonch beradi
Futbolchi Kirill Shchetinin jamoaning mag‘lubiyatsiz seriyasi ularga ishonch bag‘ishlaydimi, degan savolga o‘z fikrini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining o‘nchi turida Don jamoasi Krasnodar bilan durang o‘ynadi. Uchrashuv 0:0 hisobida yakunlandi.
Shchetininning so‘zlariga ko‘ra, ishonch bor, ammo jamoa musobaqa jadvalining pastki qismida joylashgan. Har bir o‘yinda faqat bitta ochko emas, balki uch ochko olish zarur.
Har bir raqibga alohida tayyorgarlik ko‘rilmoqda. Durang natijasi Rostov jamoasiga barcha turnirlarda mag‘lubiyatsiz seriyasini besh o‘yinga uzaytirishga imkon berdi.
2 oktabr kuni jamoa Fonbet Rossiya Kubogi doirasida beshinchi tur o‘yinida Makhachkala shahrining Dinamo jamoasi bilan maydonga chiqadi.

Щетинин: Серия Ростова без поражений внушает уверенность
Футболист Кирилл Щетинин поделился своим мнением на вопрос, придаёт ли команде уверенность серия без поражений. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В десятом туре чемпионата России команда Дон сыграла вничью с Краснодаром. Встреча завершилась со счётом 0:0.
По словам Щетинина, уверенность есть, но команда находится в нижней части турнирной таблицы. В каждой игре необходимо брать не одно, а три очка.
Для каждого соперника проводится отдельная подготовка. Результат ничьей позволил команде Ростова продлить серию без поражений во всех турнирах до пяти матчей.
2 октября команда выйдет на поле в пятом туре Кубка России Фонбет против команды Динамо из Махачкалы.