Denis Glushakov xayrlashuv o‘yini sanasini e’lon qildi
Sobiq yarim himoyachi Denis Glushakov barcha muxlislarni o‘zining xayrlashuv o‘yini uchun taklif qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U 11 oktabr kuni soat 16:30 da «Arena Ximki» stadionida o‘tkaziladigan o‘yinda ishtirok etadi. Ushbu o‘yinda ikki afsonaviy jamoa — «Spartak» va «Lokomotiv» maydonga tushadi.
Glushakov o‘yinning birinchi yarim vaqtida bir jamoa sharafini himoya qilsa, ikkinchi yarim vaqtida boshqa jamoa tarkibida maydonga chiqadi. Futbolchi ta’kidlaganidek, maydonda ko‘plab afsonaviy o‘yinchilar bo‘ladi va ular muxlislarga chiroyli va esda qolarli o‘yin namoyish etishga harakat qilishadi.
Hozirda Denis Glushakovga 38 yosh. U o‘z faoliyati davomida eng ko‘p vaqtni Moskva «Spartak» jamoasida (2013-2019) o‘tkazgan, shuningdek, uzoq yillar «Lokomotiv» (2008-2013) jamoasida ham o‘ynagan.
Bundan tashqari, yarim himoyachi «Axmat», «Ximki» va boshqa klublarda ham faoliyat yuritgan. Ushbu xayrlashuv o‘yini muxlislar uchun unutilmas voqea bo‘lishi kutilmoqda.

Денис Глушаков объявил дату прощального матча
Бывший полузащитник Денис Глушаков пригласил всех болельщиков на свой прощальный матч. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он примет участие в игре, которая состоится 11 октября в 16:30 на стадионе «Арена Химки». В этом матче на поле выйдут две легендарные команды — «Спартак» и «Локомотив».
Глушаков сыграет за одну команду в первом тайме, а во втором тайме выйдет на поле в составе другой команды. По словам футболиста, на поле будет много легендарных игроков, которые постараются показать болельщикам красивую и запоминающуюся игру.
В настоящее время Денису Глушакову 38 лет. В течение своей карьеры он провёл больше всего времени в московском «Спартаке» (2013-2019), а также долгое время играл за «Локомотив» (2008-2013).
Кроме того, полузащитник выступал за «Ахмат», «Химки» и другие клубы. Этот прощальный матч ожидается незабываемым событием для болельщиков.