Zakriyev: Cherchesov jamoani butunlay o‘zgartirib yubordi
Jamoa Rossiya Premer Ligasida ketma-ket 7 ta o‘yinda mag‘lubiyatsiz o‘ynadi. Zakriyevning so‘zlariga ko‘ra, Cherchesov jamoaga kelganidan so‘ng, futbolchilar o‘z kuchlariga ishonch hosil qildi va natijalar yaxshilandi.
Bosh murabbiy har bir o‘yinchiga to‘g‘ri yondashuvni topa oldi va bu jamoaning muvaffaqiyatiga katta ta’sir ko‘rsatdi. Bu fikrlar "Match TV" tomonidan keltirilgan.
Cherchesov mavsum boshida jamoa uchta mag‘lubiyatga uchraganidan so‘ng, Aleksandr Storojuk o‘rnini egalladi. Hozirda "Ahmat" jamoasi chempionat jadvalida yettinchi pog‘onada bormoqda va 15 ochko to‘plagan.

Закриев: Черчесов полностью изменил команду
Президент футбольного клуба "Ахмат" из Грозного Якуб Закриев подчеркнул значительный вклад главного тренера Станислава Черчесова в последние успехи команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда сыграла без поражений подряд 7 матчей в Российской Премьер-Лиге. По словам Закриева, после прихода Черчесова игроки поверили в свои силы, и результаты улучшились.
Главный тренер сумел найти правильный подход к каждому игроку, что значительно повлияло на успехи команды. Эти слова приводит "Матч ТВ".
Черчесов занял место Александра Сторожука после того, как команда в начале сезона потерпела три поражения. В настоящее время "Ахмат" занимает седьмое место в турнирной таблице чемпионата и набрал 15 очков.