Kabutov: Daku RPL to‘purari bo‘ladi, deb umid qilaman
«Rubin» jamoasi himoyachisi Dmitriy Kabutov jamoaning albaniyalik hujumchisi Mirlin Daku haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Kabutovning so‘zlariga ko‘ra, Daku yuqori darajadagi hujumchi hisoblanadi. U mavsum oxirida to‘purarlar reytingida birinchi o‘rinda bo‘lishiga ishonadi va umid qiladi.
Agar Daku «Rubin»ni tark etsa, bu jamoa uchun afsusli holat bo‘ladi, deydi Kabutov. Joriy mavsum Rossiya Premer-ligasida Daku o‘n o‘yinda sakkizta gol urdi.
Hozirda u «Lokomotiv» yarim himoyachisi Aleksey Batrakov bilan birgalikda eng yaxshi to‘purarlar poygasida yetakchilik qilmoqda. 27 yoshli hujumchining «Rubin» bilan shartnomasi 2029 yil o‘rtalarigacha tuzilgan.
Transfermarkt mutaxassislari uning bozor qiymatini o‘n million yevroga baholamoqda. Bu ma’lumotlar jamoaning kelajakdagi rejalarini va futbolchining ahamiyatini ko‘rsatadi.

Кабутов: Надеюсь, Даку станет лучшим бомбардиром РПЛ
Защитник команды «Рубин» Дмитрий Кабутов поделился своими мыслями о нападающем команды из Албании Мирлине Даку. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Кабутова, Даку является нападающим высокого уровня. Он верит и надеется, что к концу сезона займет первое место в рейтинге бомбардиров.
Если Даку покинет «Рубин», это будет печальной ситуацией для команды, говорит Кабутов. В текущем сезоне в Российской Премьер-Лиге Даку забил восемь голов в десяти матчах.
В настоящее время он вместе с полузащитником «Локомотива» Алексеем Батраковым лидирует в гонке лучших бомбардиров. Контракт 27-летнего нападающего с «Рубином» заключен до середины 2029 года.
Эксперты Transfermarkt оценивают его рыночную стоимость в десять миллионов евро. Эти данные отражают планы команды на будущее и значимость футболиста.