Simonyan mamlakat chempioni va eng yaxshi to‘purar
Nikita Simonyan 12 oktabr kuni 99 yoshga to‘ldi. Nepomnyashchiyning so‘zlariga ko‘ra, Simonyan ajoyib inson bo‘lib, maxsus noyob qobiliyatga ega bo‘lmasa-da, mamlakat chempionati tarixida eng yaxshi to‘purar va ko‘p martali chempion hisoblanadi.
U shuningdek, muvaffaqiyatli murabbiy sifatida ham tanilgan. Bunday insonlarni namuna qilib olish kerak, deydi murabbiy.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, Simonyan yuqori aql va tafakkurga ega bo‘lib, har doim odamlar bilan hurmat bilan muomala qiladi. Nikita Simonyan Sovet Ittifoqi chempionatida "Spartak" jamoasi tarkibida to‘rt marta chempion bo‘lgan.
U "qizil-oq" jamoa safida 243 ta o‘yin o‘tkazib, 159 ta gol urgan. Hozirgi kungacha u klub tarixidagi eng yaxshi to‘purar hisoblanadi.
Bu yutuqlar uning sportdagi ulkan xizmatini ko‘rsatadi va yosh avlod uchun katta ilhom manbai bo‘lib xizmat qiladi.

Симонян чемпион страны и лучший бомбардир
Известный местный тренер Валерий Непомнящий высказался о легендарном футболисте столичного "Спартака" Никите Симоняне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Никите Симоняну 12 октября исполнилось 99 лет. По словам Непомнящего, Симонян — замечательный человек, который, несмотря на отсутствие особых уникальных способностей, является лучшим бомбардиром и многократным чемпионом в истории чемпионата страны.
Он также известен как успешный тренер. Такие люди должны служить примером, говорит тренер.
По мнению специалиста, Симонян обладает высоким интеллектом и мышлением, всегда уважительно общается с людьми. Никита Симонян четырежды становился чемпионом Советского Союза в составе команды "Спартак".
Он провел за "красно-белых" 243 игры и забил 159 голов. По сей день он остается лучшим бомбардиром в истории клуба.
Эти достижения демонстрируют его огромный вклад в спорт и служат большим источником вдохновения для молодого поколения.