Futbol funksioneri Nikolay Naumov Rossiya terma jamoasining Eron bilan BetBoom o‘yinidagi himoya chizig‘idagi o‘yinini tanqid qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinda himoyachilarning sekinligi, ayniqsa Melyohin va Osipenko faoliyatining sustligi haqida gapirdi. Ularning to‘pni juda sekin o‘ynashi hujumni kechiktirayotganini ta’kidladi.
Naumovning so‘zlariga ko‘ra, futbolchilar o‘z yarim maydonida doimiy ravishda bir-birlariga uzatmalar berib, o‘yinni sustlashtirmoqda. Ushbu fikrlar «Sovetskiy sport» nashri tomonidan keltirilgan.
O‘yin 10 oktabr kuni Volgograd shahrida bo‘lib o‘tdi va Rossiya terma jamoasi 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Keyingi o‘yin 14 oktabr kuni Moskva shahridagi VTB Arena stadionida bo‘lib o‘tadi.
Unda Valeriy Karpinning shogirdlari Boliviya terma jamoasiga qarshi maydonga tushadi. O‘yin mahalliy vaqt bilan soat 20:00 da boshlanadi.
Rossiya terma jamoasining himoyasida yuzaga kelgan muammolarni bartaraf etish uchun jamoa murabbiylari va futbolchilar ustida ishlashlari zarur. Shuningdek, o‘yinni yaxshilash va raqibga qarshi samarali harakat qilish uchun himoya chizig‘ini tezlashtirish muhim hisoblanadi.

Наумов раскритиковал недостатки в российской обороне
Футбольный функционер Николай Наумов раскритиковал игру защитной линии сборной России в матче с Ираном в рамках BetBoom. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил медлительность защитников, особенно слабую игру Мелёхина и Осипенко. По его словам, слишком медленная игра с мячом задерживает атаки.
По словам Наумова, футболисты постоянно делают передачи друг другу на своей половине поля, замедляя темп игры. Эти высказывания приводит издание «Советский спорт».
Матч прошёл 10 октября в Волгограде, сборная России одержала победу со счётом 2:1. Следующая игра состоится 14 октября на стадионе ВТБ Арена в Москве.
В ней подопечные Валерия Карпина выйдут на поле против сборной Боливии. Начало матча по местному времени в 20:00.
Для устранения проблем в защите сборной России тренерам и игрокам необходимо работать над улучшением игры. Также важно ускорить защитную линию, чтобы повысить эффективность действий против соперника.