Glushakov Simonyan haqida film tushirishni istaydi
Rossiya terma jamoasi sobiq futbolchisi Denis Glushakov 11 oktabr kuni o‘zining xayrlashuv o‘yinini o‘tkazdi va Olimpiya o‘yinlari g‘olibi Nikita Simonyan haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Milliy futbolning afsonasi bugun o‘zining 99 yoshini nishonlamoqda. Glushakovning so‘zlariga ko‘ra, Simonyan shu yoshda ham hamma narsani eslab qoladi, hazillar aytadi va qiziqarli voqealarni so‘zlab beradi.
U ta’kidlaganidek, Simonyan haqida film suratga olish zarur. Bu nafaqat Spartak jamoasi uchun, balki barcha futbol muxlislari uchun namuna bo‘la oladi.
Nikita Simonyan 1949 yildan 1959 yilgacha Moskva “Spartak” klubida o‘yinchi sifatida faoliyat yuritgan. Shuningdek, u murabbiy sifatida Armanistonning “Ararat” jamoasiga rahbarlik qilib, bu klub tarixida birinchi va yagona marta sobiq Sovet Ittifoqi chempioni bo‘lishiga erishgan.

Глушаков хочет снять фильм о Симоняне
Бывший футболист сборной России Денис Глушаков 11 октября провёл свой прощальный матч и поделился мыслями о победителе Олимпийских игр Никите Симоняне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Легенда национального футбола сегодня отмечает свой 99-й день рождения. По словам Глушакова, Симонян в таком возрасте всё ещё хорошо помнит всё, шутит и рассказывает интересные истории.
Он отметил, что необходимо снять фильм о Симоняне. Это может стать примером не только для команды «Спартак», но и для всех футбольных болельщиков.
Никита Симонян с 1949 по 1959 год выступал в качестве игрока за московский клуб «Спартак». Также он был тренером армянской команды «Арарат», которой впервые и единственный раз в истории клуба удалось стать чемпионом бывшего Советского Союза.