Mbappe: Ronaldo men uchun har doim namuna bo‘lib kelgan
Fransiya terma jamoasi va "Real" jamoasi hujumchisi Kilian Mbappe Saudiya Arabistoni chempionati doirasida "Al-Nasr" jamoasida o‘ynayotgan hujumchi Krishtianu Ronalduni yuqori baholadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Mbappe Movistar telekanaliga bergan intervyusida Ronalduni o‘ziga doimo namuna sifatida olganini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Krishtianu "Real" jamoasining eng yaxshi o‘yinchisi va afsonasidir.
Hozirgi kungacha odamlar Ronalduni eslab, uning o‘yini haqida gapirishda davom etmoqda. Mbappe shuningdek, Ronaldudan maslahatlar olishini va bular uning uchun katta baxt ekanini bildirdi.
Krishtianu Ronaldo 2009 yildan 2018 yilgacha "Real" jamoasida o‘ynagan. U "Real" tarkibida jami 438 ta o‘yinda maydonga tushib, 450 ta gol urgan va 131 ta samarali uzatma bergan.
2023 yildan boshlab esa Ronalduni "Al-Nasr" jamoasida faoliyat yuritmoqda. Bu jamoa safida u 111 ta o‘yinda maydonga tushib, 98 ta gol urdi va 20 ta golga uzatma berdi.
Shu bilan birga, Mbappening fikricha, Ronalduning tajribasi va maslahatlari unga katta yordam bermoqda.

Мбаппе: Роналду всегда был для меня примером
Нападающий сборной Франции и клуба "Реал" Килиан Мбаппе высоко оценил нападающего "Аль-Наср", выступающего в чемпионате Саудовской Аравии, Криштиану Роналду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью телеканалу Movistar Мбаппе подчеркнул, что всегда брал Роналду в качестве примера для себя. По его словам, Криштиану является лучшим игроком и легендой "Реала".
До сих пор люди вспоминают Роналду и продолжают говорить о его игре. Мбаппе также отметил, что получает советы от Роналду, и для него это большое счастье.
Криштиану Роналду играл за "Реал" с 2009 по 2018 год. За "Реал" он провел в общей сложности 438 матчей, забил 450 голов и сделал 131 результативную передачу.
С 2023 года Роналду выступает за "Аль-Наср". В составе этой команды он сыграл 111 матчей, забил 98 голов и отдал 20 голевых передач.