Nepomnyashchiy Maksim Glushenkovni yuqori baholadi
U o‘z fikrini bildirib, Glushenkovning o‘yin uslubi va mahoratini tan oldi. Nepomnyashchiy aytishicha, bu futbolchi to‘liq jihozlangan va Yevropa darajasidagi o‘yinchi hisoblanadi.
Uning fikriga ko‘ra, bunday baho shaxsiy ta’bir bo‘lib, har kimning didi boshqacha bo‘lishi mumkin. Joriy mavsumda "Zenit" hujumchisi barcha musobaqalarda 12 ta o‘yinda 8 ta gol urdi va 4 ta golga assistentlik qildi.
Maksim Glushenkovning "Zenit" bilan amaldagi shartnomasi 2028 yilgacha mo‘ljallangan. Transfermarkt sayti uning bozor qiymatini 26 yoshli futbolchi uchun 12 million yevro deb baholamoqda.
Ushbu natijalar uning jamoaga qo‘shgan katta hissasini ko‘rsatadi va kelajakda ham muvaffaqiyatli o‘yinlarini davom ettirishiga ishonch bildiradi.

Непомнящий Максим высоко оценил Глушенкова
Валерий Непомнящий, известный национальный тренер, высоко оценил игру нападающего санкт-петербургского «Зенита» Максима Глушенкова. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Он выразил своё мнение, отметив стиль игры и мастерство Глушенкова. По словам Непомнящего, этот футболист полностью оснащён и считается игроком европейского уровня.
По его мнению, такая оценка является личным мнением, и у каждого может быть свой вкус. В текущем сезоне нападающий «Зенита» забил 8 голов и отдал 4 результативные передачи в 12 матчах во всех турнирах.
Действующий контракт Максима Глушенкова с «Зенитом» рассчитан до 2028 года. Сайт Transfermarkt оценивает его рыночную стоимость для 26-летнего футболиста в 12 миллионов евро.
Эти результаты показывают большой вклад игрока в команду и внушают уверенность в продолжении успешной игры в будущем.