Sergey Novikov, sobiq murabbiy Martsel Lichkaning agenti, "Dinamo" jamoasining sobiq bosh murabbiyi haqiqatan ham CSKA taklifini olgani haqida savolga javob berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, "armeyetslar"dan aniq taklif bo‘lganini bilmaydi va bunga ishonchi komil emas. Ehtimol, faqat qiziqish bildirganlar.
Novikovning so‘zlariga ko‘ra, "Pari NN" jamoasidan aniq taklif bo‘lganini biladi. Martsel Lichka 2023 yildan 2025 yilgacha "Dinamo" jamoasini boshqargan.
Hozirda u Turkiyaning "Fatih Karagümrük" klubining bosh murabbiyi hisoblanadi. Jamoa Turkiya chempionatining sakkiz turidan keyin oxirgi o‘rinda turibdi va jami uch ochko to‘plagan.
Bu ma’lumotlar "Sport-Express" nashri tomonidan taqdim etilgan. Umuman olganda, Martsel Lichka faoliyati davomida turli jamoalarda murabbiylik qilgan va hozirgi holatiga qarab, jamoasining natijalari unchalik yaxshi emasligi ko‘rinmoqda.

Новиков: Личное сообщение только от Пари NN получил приглашение
Сергей Новиков, бывший тренер и агент Марцеля Лички, ответил на вопрос о том, действительно ли он получил предложение от ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, он не знает точно, было ли конкретное предложение от «армейцев» и не уверен в этом. Возможно, проявлялся лишь интерес.
По словам Новикова, он знает, что было конкретное предложение от команды «Пари НН». Марцель Личка руководил «Динамо» с 2023 по 2025 год.
В настоящее время он является главным тренером турецкого клуба «Фатих Карагюмрюк». Команда после восьми туров чемпионата Турции занимает последнее место и набрала всего три очка.
Эти данные предоставлены изданием «Спорт-Экспресс». В целом, Марцель Личка в своей карьере тренировал разные команды, и судя по текущему положению, результаты его команды не слишком хорошие.