Ignatyev Lokomotivning chempionlik imkoniyatini baholadi
Veteran «Lokomotiv» jamoasi a’zosi Vladislav Ignatyev Euro-Futbol.ru saytiga bergan eksklyuziv intervyusida joriy mavsumdagi «temiryo‘lchilar»ning o‘yinini baholadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U Denis Glushakovning xayrlashuv o‘yini haqida fikrlarini bildirdi. Ignatyevning so‘zlariga ko‘ra, tadbir yaxshi tashkil etilgan va muxlislar ham faol ishtirok etgan.
U Denis bilan «Lokomotiv»da birga o‘ynaganini esladi. Shuningdek, o‘zining xayrlashuv o‘yini haqida ham gapirdi va hozircha faoliyatini davom ettirayotganini, agar kayfiyati bo‘lsa, o‘sha o‘yinni tashkil etishga tayyorligini aytdi.
Veteran jamoaning joriy mavsumdagi natijalarini ham tahlil qildi. U yosh jamoa yaxshi natijalar ko‘rsatayotganini, yetakchilar o‘zini ko‘rsatib kelayotganini ta’kidladi.
Biroq, mavsum oxirida natijalar biroz sustlashgani sababli ko‘p ochkolar yo‘qotilgan. Agar jamoa mavsum davomida barqaror o‘ynasa, birinchi o‘rinni egallashi mumkinligini aytdi.
Shuningdek, jamoaning mavsum oxirida zaxira o‘rindig‘i yetishmasligi muammosi borligini ta’kidladi. Ignatyev «Lokomotiv» bosh murabbiyi Yuriy Syominning Belarusning «Vitebsk» klubini boshqarishi mumkinligi haqidagi xabarlar haqida ham o‘z fikrini bildirdi.
Uning aytishicha, bu haqda to‘g‘ridan-to‘g‘ri Syomindan so‘rash kerak. Ammo Syominning Glushakovning xayrlashuv o‘yinida jamoani boshqarib, yaxshi natija ko‘rsatgani, raqib veterani jamoasini mag‘lub etgani borasida fikr bildirdi.

Игнатьев оценил шансы "Локомотива" на чемпионство
Ветеран команды «Локомотив» Владислав Игнатьев в эксклюзивном интервью сайту Euro-Futbol.ru оценил игру «железнодорожников» в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказался о прощальном матче Дениса Глушакова. По словам Игнатьева, мероприятие было хорошо организовано, и болельщики активно участвовали.
Он вспомнил, что играл вместе с Денисом в «Локомотиве». Также рассказал о своём прощальном матче и отметил, что пока продолжает карьеру и, если будет настроение, готов организовать такой матч.
Ветеран проанализировал результаты команды в текущем сезоне. Он подчеркнул, что молодая команда показывает хорошие результаты, лидеры проявляют себя.
Однако из-за некоторого спада в конце сезона было потеряно много очков. Если команда будет стабильно играть на протяжении сезона, она может занять первое место.
Кроме того, он отметил проблему нехватки запасных игроков в команде к концу сезона. Игнатьев также высказал своё мнение о слухах, что главный тренер «Локомотива» Юрий Сёмин может возглавить белорусский клуб «Витебск».
По его словам, об этом следует напрямую спросить у Сёмина. Однако он отметил, что Сёмин хорошо справился, руководя командой на прощальном матче Глушакова, показав хороший результат и обыграв команду ветеранов соперника.