Onopko: Glushakov ajoyib inson va mohir futbolchi
Sobiq futbolchi Denis Glushakov yaqinda futbolchilik faoliyatini yakunlab, xayrlashuv o‘yinini o‘tkazdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi Viktor Onopko ushbu o‘yinda ishtirok etib, Glushakovning Rossiya futboli uchun ahamiyati haqida fikr bildirdi. Onopko aytishicha, u Denis bilan ko‘p yillar davomida tanish va uni yaxshi inson hamda iste’dodli futbolchi sifatida biladi.
U futbolchilik faoliyati davomida «Spartak», «Lokomotiv» va Rossiya terma jamoasi uchun ko‘p ishlarni amalga oshirgan. Denis Glushakov «Lokomotiv», «Spartak», «Pari NN», «Ximki» va boshqa klublarda o‘ynagan.
2017 yilda u «Spartak» tarkibida Rossiya chempionatida oltin medallarni qo‘lga kiritdi. Rossiya terma jamoasi safida esa 57 ta o‘yinda maydonga tushib, beshta gol urdi va bir golga assistentlik qildi.
Shu tariqa, Glushakov o‘zining futbol sohasidagi faoliyati davomida ko‘plab yutuqlarga erishdi va mamlakat futbolining rivojlanishiga katta hissa qo‘shdi. Uning faoliyatini hurmat bilan eslab qolish lozim.

Онопко: Глушаков замечательный человек и талантливый футболист
Бывший футболист Денис Глушаков недавно завершил футбольную карьеру и провёл прощальный матч. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Главный тренер сборной России Виктор Онопко принял участие в этом матче и высказался о значении Глушакова для российского футбола. По словам Онопко, он знаком с Денисом много лет и знает его как хорошего человека и талантливого футболиста.
В течение своей карьеры он много сделал для «Спартака», «Локомотива» и сборной России. Денис Глушаков выступал за «Локомотив», «Спартак», «Пари НН», «Химки» и другие клубы.
В 2017 году он в составе «Спартака» завоевал золотые медали чемпионата России. В сборной России он провёл 57 матчей, забил пять голов и отдал одну результативную передачу.
Таким образом, Глушаков достиг многих успехов в своей футбольной карьере и внёс значительный вклад в развитие футбола страны. Его деятельность следует с уважением помнить.