Markaziy yarim himoyachi, Moskva «Dinamo» klubi va Rossiya terma jamoasi futbolchisi Danil Glebov Boliviya terma jamoasi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya jamoasi BetBoom doirasida o‘tkaziladigan do‘stona o‘yinda Boliviya terma jamoasi bilan to‘qnash keladi. Glebovning so‘zlariga ko‘ra, yig‘in boshida murabbiy Valeriy Georgiyevich ikki kuchli va yaxshi jamoa bo‘lishini aytgan.
U Boliviyaga nisbatan shuni ma’lum qildiki, ular o‘zlarining uy maydonlarida, balandlikda o‘ynashadi va bu yerda havo yupqaligi sababli futbolchilar nafas olishda qiynaladi. Boliviya terma jamoasining uy stadioni El-Alto shahrida joylashgan bo‘lib, dengiz sathidan 4150 metr balandlikda joylashgan.
Shu sababli o‘yinchilar o‘yinda noqulayliklarni boshdan kechiradi. Rossiya va Boliviya terma jamoalari o‘rtasidagi o‘yin Moskva shahridagi VTB Arena stadionida 14 oktabr kuni bo‘lib o‘tadi.
O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 20:00 da belgilangan. Ushbu o‘yin ikki jamoa uchun ham muhim sinov bo‘lib, tomoshabinlar uchun qiziqarli kechishi kutilmoqda.

Футболисты Боливии испытывают трудности с дыханием на большой высоте
Полузащитник, игрок московского «Динамо» и сборной России Данил Глебов высказался о сборной Боливии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сборная России встретится со сборной Боливии в товарищеском матче в рамках BetBoom. По словам Глебова, в начале сбора тренер Валерий Георгиевич сказал, что обе команды сильные и хорошие.
Он отметил, что Боливия играет на своем домашнем поле, на большой высоте, и из-за разреженного воздуха футболистам трудно дышать. Домашний стадион сборной Боливии расположен в городе Эль-Альто на высоте 4150 метров над уровнем моря.
Поэтому игроки испытывают неудобства во время игры. Матч между сборными России и Боливии пройдет на стадионе ВТБ Арена в Москве 14 октября.
Начало игры запланировано на 20:00 по московскому времени. Эта игра станет важным испытанием для обеих команд и обещает быть интересной для зрителей.