Aleksandr Shikunov, sobiq poytaxt "Spartak"ining sport direktori, Dejan Stankovichning iste’fosi mumkinligi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Serbiya ommaviy axborot vositalari milliy terma jamoa bosh murabbiyi Dragan Stoykovichning Albaniyaga qarshi mag‘lubiyatdan so‘ng iste’foga chiqishi ortidan Stankovichni uning o‘rniga tayinlash ehtimolini faol muhokama qilmoqda. Shikunovning so‘zlariga ko‘ra, bu ma’lumot haqiqatmi yoki shunchaki mish-mishmi, aniq aytish qiyin.
Biroq, "Spartak"da uning faoliyati uzoq davom etmasligi aniq. Agar terma jamoa bilan shartnoma imzolash imkoniyati yuzaga kelsa, u jamoani boshqarishni qabul qiladi.
Serbiyalik mutaxassis "qizil-oq" jamoasi bilan ikkinchi mavsum ishlamoqda va hozirda jamoa chempionatda oltinchi o‘rinda bormoqda.

Станкович может вскоре покинуть "Спартак"
Александр Шикунов, бывший спортивный директор столичного "Спартака", высказал своё мнение о возможной отставке Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сербские СМИ активно обсуждают вероятность назначения Станковича на место главного тренера национальной сборной после отставки Драгана Стояковича, который ушёл в отставку после поражения от Албании. По словам Шикунова, трудно точно сказать, правда это или просто слухи.
Однако ясно, что его работа в "Спартаке" не продлится долго. Если появится возможность подписать контракт со сборной, он примет руководство командой.
Сербский специалист работает с командой "красно-белых" уже второй сезон, и в настоящее время команда занимает шестое место в чемпионате.