Novikov: Gancharenko faqat kuchli rahbar bilan muvaffaqiyatli bo‘ladi
Futbol sohasidagi mutaxassis Sergey Novikov Viktor Gancharenko faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U Gancharenkoning Moskvadagi CSKA, Krasnodar, Pari NN va boshqa klublarda ishlaganini ta’kidladi. Novikovning aytishicha, u yana Gancharenkoni Rossiya Premer-ligasida ko‘rishni istar edi, chunki u yuqori malakali mutaxassis hisoblanadi.
Novikov Gancharenkoni baholaganda uning faoliyatida o‘rtacha natija bo‘lmasligini ta’kidladi. U yoki juda yaxshi natija ko‘rsatadi, masalan, BATE, CSKA va Ufa jamoalarida bo‘lgani kabi, yoki esa natijasi qoniqarsiz bo‘ladi, xuddi Ural va Nizhniy jamoalarida kuzatilganidek.
Buning sababi shundaki, Gancharenko faqat kuchli rahbar qo‘llab-quvvatlaganida muvaffaqiyatga erisha oladi, dedi Novikov Sport-Expressga bergan intervyusida. So‘nggi ish joyi Pari NN jamoasi bo‘lgan Gancharenko 2024 yil oktabrdan 2025 yil iyungacha u yerda bosh murabbiy sifatida faoliyat yuritdi.
U klubdan ikki o‘yinli pley-offda Sochi jamoasiga qarshi mag‘lubiyatlardan so‘ng ishdan bo‘shatildi. Gancharenkoning faoliyati futbol olamida turlicha baholansa-da, u o‘z sohasida tajribali mutaxassis sifatida tanilgan.

Novikov: Гончаренко будет успешен только с сильным руководителем
Эксперт в области футбола Сергей Новиков высказал мнение о деятельности Виктора Гончаренко. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что Гончаренко работал в московском ЦСКА, Краснодаре, Пари НН и других клубах. По словам Новикова, он хотел бы снова видеть Гончаренко в Российской Премьер-лиге, так как тот является высококвалифицированным специалистом.
Новиков подчеркнул, что в деятельности Гончаренко нет средних результатов. Он либо показывает очень хорошие результаты, как это было в командах БАТЭ, ЦСКА и Уфа, либо результаты оказываются неудовлетворительными, как наблюдалось в командах Урал и Нижний.
Причина в том, что Гончаренко может добиться успеха только при поддержке сильного руководителя, сказал Новиков в интервью Sport-Express. Последним местом работы Гончаренко была команда Пари НН, где он работал главным тренером с октября 2024 по июнь 2025 года.
Он был уволен из клуба после поражений в двухматчевом плей-офф против команды Сочи. Несмотря на разные оценки деятельности Гончаренко в футбольном мире, он известен как опытный специалист в своей области.