10 oktabr kuni Valeriy Karpinning shogirdlari mahalliy stadionda do‘stlik o‘yinida Eron terma jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Uchrashuvdan keyin jamoa uchishi kerak edi, ammo rejalashtirilgan parvoz bekor qilindi.
Jamoa mehmonxonaga qaytib, kechki ovqatlandi va tunab chiqdi. Keyingi kuni ertalab soat 10 da uchib, soat 13 da Moskvaga yetib bordi.
Onopko shuningdek, yuzaga kelgan kechikish navbatdagi o‘yinga tayyorgarlikka ta’sir qilmasligini ta’kidladi. Navbatdagi o‘yin 14 oktabrda Moskvada bo‘lib o‘tadi.
Rossiya terma jamoasining raqibi Boliviya terma jamoasi bo‘ladi. Mutaxassislarning fikricha, jamoa kelgusi o‘yinga to‘liq tayyor holda chiqadi va kechikish jamoaning ish rejasi va ruhiyatiga salbiy ta’sir ko‘rsatmaydi.
Bu kabi vaziyatlar sport jamoalarida kamdan-kam uchraydi va ularni tezda hal etish uchun barcha zarur choralar ko‘riladi.

Полёт сборной России под руководством Онопко задерживается
Представитель тренерского штаба сборной России по футболу Виктор Онопко прокомментировал задержку вылета команды из Волгограда в Москву. Об этом сообщает Euro-football.ru.
10 октября подопечные Валерия Карпина на местном стадионе в товарищеском матче обыграли сборную Ирана со счётом 2:1. После встречи команда должна была вылететь, но запланированный рейс был отменён.
Команда вернулась в гостиницу, поужинала и переночевала там. На следующий день утром в 10 часов вылетела и в 13 часов прибыла в Москву.
Онопко также подчеркнул, что возникшая задержка не повлияет на подготовку к следующему матчу. Следующая игра состоится 14 октября в Москве.
Соперником сборной России станет сборная Боливии. По мнению специалистов, команда выйдет на следующий матч полностью готовой, а задержка не окажет негативного влияния на рабочий график и моральный настрой команды.
Подобные ситуации в спортивных командах случаются редко, и для их быстрого разрешения принимаются все необходимые меры.