Kanchelskis: Batrakov Yevropada o‘zini sinab ko‘rishi mumkin
O‘tgan yillarda taniqli bo‘lgan futbolchi Andrey Kanchelskis «Lokomotiv» jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Aleksey Batrakovning Yevropa chempionatiga ketishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, agar Batrakovda Yevropada yaxshi takliflar bo‘lsa, u yerga borishi lozim. Yevropada u o‘zini sinab ko‘rishi mumkin.
Aniqki, Batrakovda imkoniyatlar mavjud va ularni rivojlantirish zarur, biroq «Lokomotiv»da buni amalga oshirish qiyin. Kanchelskis fikricha, Batrakov uchun eng mos chempionatlar Italiya, Germaniya va Fransiya hisoblanadi.
Angliyada esa 20 yoshli yarim himoyachi uchun sharoit biroz murakkab bo‘ladi. Aleksey Batrakov 2024 yildan buyon «Lokomotiv»ning asosiy tarkibida o‘ynab kelmoqda.
U barcha musobaqalarda jami 58 o‘yinda maydonga tushib, 27 ta gol urdi va 13 ta samarali uzatma amalga oshirdi. Bu ko‘rsatkichlar uning jamoaga bo‘lgan hissasini yaqqol ko‘rsatadi.
Shuningdek, Batrakovning Yevropada o‘zini sinab ko‘rishi uning futbolchilik faoliyatini yanada rivojlantirishga yordam berishi mumkin. Shu sababli, mutaxassislar uni yangi imkoniyatlarni qidirishga undamoqda.

Kanchelskis: Батраков может попробовать себя в Европе
Известный футболист Андрей Канчельскис высказался о возможном переходе полузащитника-нападающего команды «Локомотив» Алексея Батракова на чемпионат Европы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, если у Батракова будут хорошие предложения из Европы, он должен туда поехать. В Европе он сможет проверить себя.
Очевидно, что у Батракова есть возможности, которые необходимо развивать, однако в «Локомотиве» это сделать сложно. По мнению Канчельскиса, для Батракова наиболее подходящими чемпионатами являются Италия, Германия и Франция.
В Англии же условия для 20-летнего полузащитника будут несколько сложнее. Алексей Батраков играет в основном составе «Локомотива» с 2024 года.
Он провел в общей сложности 58 матчей во всех соревнованиях, забил 27 голов и сделал 13 результативных передач. Эти показатели ясно демонстрируют его вклад в команду.
Кроме того, попытка себя в Европе может помочь Батракову в дальнейшем развитии его футбольной карьеры. Поэтому специалисты призывают его искать новые возможности.