Spalletti: Ikardi ajoyib futbolchi va yaxshi inson
Mashhur italiyalik murabbiy Luciano Spalletti “Galatasaray” jamoasining hujumchisi Mauro Ikardining o‘yin qobiliyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Argentinalik forvard ilgari “Inter” klubida o‘ynagan, aynan shu jamoani Spalletti boshqargan. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, Ikardi nafaqat ajoyib inson, balki katta professionaldir.
Jarima maydonida u hozirgi vaqtda eng kuchli o‘yinchilardan biridir va Spallettining faoliyati davomida uchratgan eng yaxshi futbolchilardan biri hisoblanadi. Joriy mavsumda markaziy hujumchi Turkiyaning “Galatasaray” jamoasi safida to‘qqizta o‘yinda beshta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Uning jamoasi Turkiya chempionatining turnir jadvalida sakkiz turdan keyin 22 ochko bilan birinchi o‘rinda bormoqda. Bu natija “Galatasaray”ning joriy mavsumdagi kuchli o‘yinini va yuqori natijalar ko‘rsatishini tasdiqlaydi.
Spallettining fikrlari Ikardining jamoaga qo‘shgan hissasi va uning o‘yin uslubining yuqori darajada ekanligini ko‘rsatadi. Shu bilan birga, murabbiy futbolchining shaxsiy fazilatlari ham jamoa uchun muhim ekanligini ta’kidladi.

Спаллетти: Икарди отличный футболист и хороший человек
Известный итальянский тренер Лучано Спаллетти высказался о игровых качествах нападающего «Галатасарая» Мауро Икарди. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аргентинский форвард ранее выступал за клуб «Интер», которым руководил Спаллетти. По словам тренера, Икарди не только замечательный человек, но и большой профессионал.
В штрафной площади он сейчас один из сильнейших игроков и считается одним из лучших футболистов, с которыми Спаллетти сталкивался за время своей карьеры. В текущем сезоне центральный нападающий в составе турецкого «Галатасарая» сумел забить пять голов в девяти матчах.
Его команда после восьми туров занимает первое место в турнирной таблице чемпионата Турции с 22 очками. Этот результат подтверждает сильную игру «Галатасарая» в текущем сезоне и демонстрирует высокие достижения.
Мнения Спаллетти показывают вклад Икарди в команду и высокий уровень его игрового стиля. При этом тренер подчеркнул, что личные качества футболиста также важны для команды.