Agent Sergey Novikov shuni ta’kidladi-ki, u AEK jamoasidan Spartakga ko‘chib o‘tgan hujumchi Liviy Garciyaning transferi uni hayratda qoldirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Gretsiya chempionatidagi 27 yoshli hujumchi uchun deyarli 20 million yevro to‘langanligi tushunarsiz holatdir. Bu raqamlar juda yuqori va ularga nisbatan samaradorlik savol ostida.
Garciya Rossiya Premyer Ligasi doirasida 20 o‘yinda atigi 4 ta gol urgan. Bu ma’lumotlarga qaraganda, klubning bu xaridi mantiqsiz ko‘rinadi.
Novikov shuningdek, Spartak jamoasining himoyaning qanotlarida katta muammolari borligini ta’kidladi. Shu bilan birga, klub hujum chizig‘iga noma’lum va samarasiz xaridlar qilmoqda.
Joriy yil fevral oyida Spartak Garciyani sotib olgan. O‘shandan beri u barcha turnirlarda jami 27 ta o‘yinda maydonga tushib, 7 ta gol urgan.
Hozirda Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa Rossiya Premyer Ligasi turnir jadvalida 11 turdan so‘ng oltinchi o‘rinni egallab turibdi va hisobida 18 ochko mavjud. Bu holat jamoaning mavsumdagi natijalarini va kelajakdagi imkoniyatlarini baholashda muhim omil hisoblanadi.
Spartakning himoya va hujumdagi muammolari jamoaning umumiy o‘yini va natijalariga salbiy ta’sir ko‘rsatmoqda. Shuning uchun mutaxassislar jamoaning jamoaviy o‘yini va transfer siyosatini qayta ko‘rib chiqishni tavsiya qilmoqda.

Новиков: трансфер Гарсии в "Спартак" — нелогичное решение
Агент Сергей Новиков подчеркнул, что трансфер нападающего Ливи Гарсии из команды АЕК в Спартак его удивил. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, непонятно, почему за 27-летнего нападающего греческого чемпионата было заплачено почти 20 миллионов евро. Эти суммы очень высоки, и их эффективность вызывает вопросы.
Гарсия забил всего 4 гола в 20 матчах в рамках Российской Премьер-Лиги. Исходя из этих данных, покупка клуба выглядит нелогичной.
Новиков также отметил, что у команды Спартак большие проблемы на флангах обороны. При этом клуб совершает неизвестные и неэффективные покупки в линию атаки.
В феврале этого года Спартак приобрел Гарсию. С тех пор он сыграл в общей сложности 27 матчей во всех турнирах и забил 7 голов.
В настоящее время команда под руководством Деяна Станковича занимает шестое место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги после 11 туров и имеет в своем активе 18 очков. Это важный фактор при оценке результатов команды в сезоне и ее будущих возможностей.
Проблемы Спартака в обороне и атаке негативно сказываются на общей игре и результатах команды. Поэтому специалисты рекомендуют пересмотреть коллективную игру и трансферную политику клуба.