Ignatyev: Glushakov hamon o‘yinga tayyor
Sobiq poytaxtlik «Lokomotiv» futbolchisi Vladislav Ignatyev Denis Glushakovning faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning jamoa doshti 11 oktabr kuni o‘zining xayrlashuv o‘yinini o‘tkazdi. Ushbu o‘yinda u «Spartak» va «Lokomotiv» jamoalarining sobiq futbolchilari safida yarim vaqt maydonda harakat qildi.
Ignatyevning so‘zlariga ko‘ra, Denis hali ham o‘ynay oladi va Rossiya Premer Ligasi jamoalarining har qandayiga foyda keltirishi mumkin edi. U istasa, istalgan joyda o‘ynash imkoniyatiga ega, chunki salomatligi va malakasi bunga yetarli.
Bu fikrlar «Match TV» tomonidan keltirilgan. Glushakov faoliyatining asosiy qismini poytaxt klublarida o‘tkazdi.
U «Spartak» jamoasi bilan mamlakat chempioni bo‘lgan va keyinchalik «Lokomotiv» safida o‘ynagan. Uning so‘nggi jamoasi esa Moskva yaqinidagi «Khimki» klubi bo‘ldi.

Игнатьев: Глушаков всё ещё готов к игре
Бывший футболист столичного «Локомотива» Владислав Игнатьев высказался о карьере Дениса Глушакова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Его одноклубник провёл прощальный матч 11 октября. В этой игре он сыграл в составе бывших футболистов «Спартака» и «Локомотива» в течение первого тайма.
По словам Игнатьева, Денис всё ещё может играть и мог бы принести пользу любой команде Российской Премьер-Лиги. Если бы он захотел, у него была бы возможность играть в любом месте, так как его здоровье и квалификация этому соответствуют.
Эти слова приводит «Матч ТВ». Основную часть своей карьеры Глушаков провёл в столичных клубах.
Он становился чемпионом страны в составе «Спартака» и позже выступал за «Локомотив». Его последним клубом был «Химки» под Москвой.