Taras Burlak, sobiq "Lokomotiv" futbolchisi, Denis Glushakovni "Spartak" va "Lokomotiv" jamoalari afsonasi deb hisoblash mumkinmi, degan savolga javob berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Denis "Spartak" uchun ko‘proq afsona hisoblanadi, chunki u "Lokomotiv"da hech qanday yirik sovrinlarni qo‘lga kiritmagan. Burlak ta’kidlaganidek, Glushakov "Lokomotiv"da muhim o‘rin egallagan va yaxshi o‘ynagan, ammo uni bu jamoaning afsonasi deb atash to‘g‘ri emas.
Denis Glushakov 2008 yildan 2013 yilgacha "Lokomotiv" sharafini himoya qilgan, so‘ngra sakkiz million yevro evaziga "Spartak"ga o‘tgan. U 2019 yilgacha "qizil-oq" jamoasi sharafini himoya qilib, Rossiya chempioni va Superkubogi sohibi bo‘lgan.
11 oktyabr kuni Denis Glushakovning xayrlashuv o‘yini bo‘lib o‘tdi va futbolchi 38 yoshida rasmiy ravishda faoliyatini yakunladi.

Бурлак: Глушаков — легенда Спартака, а не Локомотива
Тарас Бурлак, бывший игрок "Локомотива", ответил на вопрос, можно ли считать Дениса Глушакова легендой команд "Спартак" и "Локомотив". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Денис больше считается легендой "Спартака", так как в "Локомотиве" он не завоевал крупных трофеев. Как отметил Бурлак, Глушаков занимал важное место в "Локомотиве" и хорошо играл, но называть его легендой этой команды неправильно.
Денис Глушаков защищал цвета "Локомотива" с 2008 по 2013 год, затем за восемь миллионов евро перешёл в "Спартак". До 2019 года он выступал за "красно-белых", становился чемпионом России и обладателем Суперкубка.
11 октября состоялся прощальный матч Дениса Глушакова, и футболист официально завершил карьеру в возрасте 38 лет.