Mostovoy Vanolining Spartakdagi qaytishini baholadi
Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi vaqtda Vanoli kerak yoki kerak emasligi masalasi unchalik muhim emas. «Spartak» jamoasi ayni paytda eng dolzarb mavzulardan biri hisoblanadi.
Vanoli bilan bir qatorda, taxminan yigirma kishi qo‘l ko‘targan holda «Meni Spartakga oling» deb murojaat qilmoqda. Shu sababli hozircha kim bosh murabbiy bo‘lishi haqida aniq taxmin qilish qiyin.
Paolo Vanoli 2021 yildan 2022 yilgacha «Spartak» jamoasini boshqargan. Uning rahbarligida poytaxt jamoasi Rossiya Kubogi musobaqasida g‘olib bo‘lib, finalda «Dinamo»ni mag‘lub etgan.
Hozirgi vaqtda «qizil-oq» jamoa Rossiya Premer-ligasida 11 o‘yindan so‘ng 18 ochko bilan 6-o‘rinda bormoqda. Jamoaning keyingi harakatlari va murabbiy tanlovi muxlislar va mutaxassislar tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Mostovoy оценил возвращение Ваноли в "Спартак"
Бывший футболист столичного «Спартака» Александр Мостовой высказал своё мнение о возвращении Паоло Ваноли к управлению «красно-белыми». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Мостового, в настоящее время вопрос о том, нужен ли Ваноли или нет, не является особо важным. Команда «Спартак» сейчас считается одной из самых актуальных тем.
Помимо Ваноли, около двадцати человек подняли руки и обратились с просьбой «Возьмите меня в Спартак». Поэтому пока сложно точно предположить, кто станет главным тренером.
Паоло Ваноли руководил «Спартаком» с 2021 по 2022 год. Под его руководством столичная команда выиграла Кубок России, победив в финале «Динамо».
В настоящее время «красно-белые» занимают 6-е место в Российской Премьер-лиге, набрав 18 очков после 11 матчей. Следующие действия команды и выбор тренера внимательно отслеживаются болельщиками и специалистами.