Burlak: Chelestiniy tez jamoani shakllantirdi
Sobiq «Lokomotiv» futbolchisi Taras Burlak «Evro-Futbol.Ru» nashriga bergan eksklyuziv intervyusida jamoaning mavsumdagi boshlanishi, oltin medallar uchun kurash va kecha xayrlashuv o‘yini bo‘lib o‘tgan Denis Glushakov haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, joriy mavsumda «Lokomotiv» birinchi o‘rin uchun jiddiy kurasha oladi. Hozircha aniq favoriy yo‘q, barcha klublar ochkolarni yo‘qotmoqda.
Burlak ayniqsa, «Lokomotiv»da o‘z tarbiyalangan yosh futbolchilarning ko‘pligini va ularning yaxshi o‘yinini maqtadi. Oltin medallar uchun odatda «Zenit», «Spartak», CSKA va «Krasnodar» ham raqobat qilmoqda.
Mavsum boshida ko‘plab yetakchi jamoalar muvaffaqiyatsiz natija ko‘rsatganiga sabab sifatida turli muammolar, jumladan, jarohatlar va ba’zi jamoalarning raqiblarni past baholashi ko‘rsatildi. Masalan, «Zenit» bu borada xatoga yo‘l qo‘ydi, «Krasnodar» esa dastlab yaxshi natija ko‘rsatib, keyinchalik ochkolarni yo‘qotdi.
Semak boshchiligidagi jamoa esa sekin-asta ochkolar to‘plamoqda. CSKA yosh tarkibga ega bo‘lib, ularning uzoq muddat davomida muvaffaqiyatli bo‘lishi noma’lum.
CSKAdagi yangi murabbiy Chelestiniyning jamoani tezda shakllantirib olgani Burlak uchun kutilmagan holat bo‘lgan. Jamoa jismonan tayyor va faol harakat qilmoqda.
Denis Glushakovning xayrlashuv o‘yinida ishtirok etgan Burlak uni «Spartak» va «Lokomotiv» bilan teng darajada bog‘laydi. Denis faoliyatini «Lokomotiv»da boshlagan va ular birga jamoada o‘ynagan.
Burlak o‘sha paytda 17 yoshda, Glushakov esa 20 yoshda bo‘lgan. Ular birga o‘ynab, bir-biriga yordam bergan.
Taras Burlakning fikricha, joriy mavsumda oltin medallar uchun kamida besh-olti jamoa kurash olib boradi va bu mavsum juda qiziqarli kechadi.

Burlak: Челестиний вскоре сформировал команду
Бывший футболист «Локомотива» Тарас Бурлак в эксклюзивном интервью изданию «Евро-Футбол.Ру» поделился мыслями о начале сезона команды, борьбе за золотые медали и вчерашнем прощальном матче Дениса Глушакова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в текущем сезоне «Локомотив» сможет серьёзно бороться за первое место. Пока нет явного фаворита, все клубы теряют очки.
Бурлак особенно отметил большое количество воспитанных в «Локомотиве» молодых футболистов и их хорошую игру. За золотые медали обычно борются «Зенит», «Спартак», ЦСКА и «Краснодар».
Причинами неудачных результатов многих ведущих команд в начале сезона назывались различные проблемы, включая травмы и недооценку соперников некоторыми командами. Например, «Зенит» допустил ошибку в этом плане, а «Краснодар» сначала показывал хорошие результаты, но затем потерял очки.
Команда под руководством Семака постепенно набирает очки. ЦСКА обладает молодой командой, и неизвестно, насколько долго они смогут быть успешными.
Для Бурлака стало неожиданностью, что новый тренер ЦСКА Челестини быстро сформировал команду. Команда физически готова и активно действует.
Бурлак, участвовавший в прощальном матче Дениса Глушакова, связывает его одинаково с «Спартаком» и «Локомотивом». Денис начал карьеру в «Локомотиве», и они вместе играли в команде.
В то время Бурлаку было 17 лет, а Глушакову — 20. Они играли вместе и помогали друг другу.
По мнению Тараса Бурлака, в текущем сезоне за золотые медали будут бороться как минимум пять-шесть команд, и этот сезон будет очень интересным.