Subimendi "Arsenal"ga o‘tish sababini izohlab berdi
Ispaniya terma jamoasi va Londonning "Arsenal" klubida o‘ynayotgan futbolchi Martin Subimendi o‘z klubi tanlovi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘tgan yozda "kanonirlar" safiga qo‘shilgan edi. 26 yoshli futbolchi besh yillik shartnomani imzoladi.
Bu qaror "Liverpul"ga o‘tmaslikdan so‘ng, bir yil o‘tib qabul qilindi. 2024 yilda "qizillar" Subimendining shartnomasidagi tovon puli bandini faollashtirdi, biroq transfer amalga oshmadi.
O‘sha paytda futbolchi "Real Sosyedad"ni tark etish uchun hali erta deb hisoblagan. Subimendi "Arsenal"ni kuzatib borar ekan, u yerda ko‘rganlari unga yoqqanini ta’kidladi.
U klubdagi ishtiyoq va hissiyotlar uni o‘ziga jalb qilgan. Mikel Arteta unga qo‘ng‘iroq qilganida, futbolchi uning so‘zlari juda ishontiruvchi bo‘lganini aytdi.
Artetaning taklifi unga eng maqbul variant bo‘lgan. Joriy mavsumda Subimendi klub darajasida 9 o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urdi.

Субименди объяснил причину перехода в "Арсенал"
Игрок сборной Испании и лондонского клуба "Арсенал" Мартин Субименди высказался о выборе своего клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он присоединился к "канонирам" прошлым летом. 26-летний футболист подписал пятилетний контракт.
Это решение было принято спустя год после того, как он не перешёл в "Ливерпуль". В 2024 году "красные" активировали пункт о компенсации в контракте Субименди, но трансфер не состоялся.
В то время футболист считал, что ещё рано покидать "Реал Сосьедад". Наблюдая за "Арсеналом", он отметил, что то, что видел там, ему понравилось.
Его привлекли страсть и эмоции в клубе. Когда Микель Артета позвонил ему, футболист сказал, что его слова были очень убедительными.
Предложение Артеты было для него самым оптимальным вариантом. В текущем сезоне Субименди сыграл за клуб 9 матчей и забил 2 гола.