Bunyak: Stoykovich Rossiya uchun yaxshi murabbiy tanlovi
Stoykovich jahon chempionati saralash bosqichida Albaniya terma jamoasiga yutqazgach, Serbiya terma jamoasidan ketdi. Bunyakning so‘zlariga ko‘ra, Dragan har qanday klub uchun, jumladan Rossiya klublari uchun ham yaxshi tanlov bo‘ladi.
U Rossiya futbolining talablarini yaxshi biladi, bu talablar murabbiylardan sharoitga moslashishni va o‘z bilimlarini namoyish etishni talab qiladi. Boris Bunyak 2000 yilda Rossiya chempionatida faoliyat yuritgan.
U boshchiligida Elistagi «Uralan» jamoasi 16 o‘yinda 2 ochko to‘plagan. Stoykovich esa terma jamoadan oldin Yaponiya «Nagoya Grampus» jamoasi bilan chempionlik va Superkubokni qo‘lga kiritgan, shuningdek, Xitoyning «Guangzhou Fuli» klubida ham ishlagan.

Буньяк: Стойкович — хороший выбор тренера для России
Бывший тренер команды «Уралан» Борис Буняк высказался о возможном приходе нового тренера Драгана Стойковича в чемпионат России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Стойкович покинул сборную Сербии после поражения от сборной Албании на отборочном этапе чемпионата мира. По словам Буняка, Драган будет хорошим выбором для любого клуба, в том числе и для российских клубов.
Он хорошо знает требования российского футбола, которые предполагают от тренеров адаптацию к условиям и демонстрацию своих знаний. Борис Буняк работал в чемпионате России в 2000 году.
Под его руководством команда «Уралан» из Элисты набрала 2 очка в 16 матчах. Стойкович же до работы в сборной выигрывал чемпионат и Суперкубок с японским клубом «Нагоя Грампус», а также работал в китайском клубе «Гуанчжоу Фули».