Koloskov Karpinning Tyukavin qarorini qo‘llab-quvvatladi
Karpin oktabr oyidagi BetBoom musobaqalari uchun jamoa tarkibiga «Dinamo» klubi hujumchisi Konstantin Tyukavinni kiritmadi. Koloskovning fikricha, Tyukavinni terma jamoaga chaqirmaslik to‘g‘ri qaror bo‘lgan.
U hozirda o‘z jismoniy holatini ehtiyotkorlik bilan tiklashi, tana yuklamalarga moslashishi lozim, chunki u yarim yil davomida jiddiy mashg‘ulotlar olib bormagan. Tyukavin maydonga qaytgach, klub darajasida beshta o‘yinda qatnashdi, ularda bitta gol urdi va bitta samarali uzatma berdi.
Uning bozor qiymati taxminan o‘n olti million yevroga teng. Shunday qilib, murabbiyning qarori o‘yinchining hozirgi holatini hisobga olgan holda to‘g‘ri va oqilona deb baholanmoqda.
Terma jamoa uchun tayyorgarlik jarayonida har bir futbolchining jismoniy holati va formasi muhim ahamiyatga ega.

Колосков поддержал решение Тюкавина
Бывший президент Российского футбольного союза Вячеслав Колосков поддержал решение главного тренера сборной Валерия Карпина. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Карпин не включил нападающего клуба «Динамо» Константина Тюкавина в состав команды на турниры BetBoom в октябре. По мнению Колоскова, не вызывать Тюкавина в сборную было правильным решением.
Сейчас ему необходимо осторожно восстанавливать физическую форму, адаптироваться к нагрузкам, так как он в течение полугода не занимался серьёзными тренировками. После возвращения на поле Тюкавин сыграл за клуб в пяти матчах, забил один гол и сделал одну результативную передачу.
Его рыночная стоимость составляет примерно шестнадцать миллионов евро. Таким образом, решение тренера оценивается как правильное и разумное, учитывая текущее состояние игрока.
Физическое состояние и форма каждого футболиста имеют важное значение в процессе подготовки сборной.