Stoyanovich Stankovichning his-tuyg‘ularini mentalitet deb atadi
Sloveniyalik murabbiy Slavisha Stoyanovich, «Domjale» va «Crvena Zvezda» klublarida ishlagani bilan tanilgan, hozirda Moskva «Spartak» jamoasini boshqaradi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U Dejan Stankovichning emotsional xatti-harakatlari haqida fikr bildirdi. Stoyanovichning so‘zlariga ko‘ra, Stankovich oldin diskvalifikatsiya va kartochkalar bilan bog‘liq qiyin vaziyatlarni boshidan kechirgan.
Bu uning mentalitetining bir qismi hisoblanadi. U bor narsasini xavf ostiga qo‘yadi, bu uning falsafasidir.
Hozirda Stankovich hakamni haqorat qilgani uchun berilgan bir oylik diskvalifikatsiyani o‘tab bormoqda. Oldinroq, serbiyalik mutaxassis o‘zining kuchli emotsiyalari tufayli ko‘p marta e’tibor markazida bo‘lgan.
Murabbiyning ta’kidlashicha, Stankovichning bunday xatti-harakatlari uning o‘yinga bo‘lgan chuqur mehrini va g‘ayratini ko‘rsatadi. Shu bilan birga, u professional sportda intizom va hurmat muhimligini ham unutmaslik kerakligini aytadi.

Стоянович Станкович назвал чувства менталитетом
Словенский тренер Славиша Стоянович, известный по работе в клубах «Домжале» и «Црвена Звезда», в настоящее время возглавляет московский «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказался о эмоциональном поведении Деяна Станковича. По словам Стояновича, Станкович ранее сталкивался с трудными ситуациями, связанными с дисквалификациями и карточками.
Это часть его менталитета. Он ставит всё на кон, это его философия.
В настоящее время Станкович отбывает месячную дисквалификацию за оскорбление судьи. Ранее сербский специалист не раз привлекал внимание своими сильными эмоциями.
По мнению тренера, такое поведение Станковича показывает его глубокую любовь и страсть к игре. Вместе с тем он отмечает, что в профессиональном спорте нельзя забывать о дисциплине и уважении.